بهره برداری از 4 طرح عمرانی همزمان با آخرین روز هفته دولت طی آئینی با حضور معاون توسعه و تجهیز بنادر سازمان بنادر و دریانوردی کشور در اداره کل بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی نوشهر آغاز شد.

به گزارش فرينا، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران در این آئین، میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی برای بهره برداری از این طرح ها را حدود 383 میلیارد ریال اعلام کرد.

سیاوش رضوانی گفت: از این میزان ، حدود 268 میلیارد ریال برای ساخت انبارهای سرپوشیده ، 109 میلیارد ریال برای سیلوی غلات با ظرفیت حدود 30 هزار تن و شش میلیارد ریال نیز برای استقرار 2 دستگاه باسکول 60 تنی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر سرمایه گذاری شده است.

با بهره برداری از این طرح ها دستکم برای 50 نفر در این بندر فرصت شغلی فراهم شد.

رضواني با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت در نظام اسلامی افزود: اقدامات خوبی از سال های گذشته تاکنون در حوزه های مختلف بویژه آزاد سازی حریم ساحلی، استحصال حدود 14 هکتار اراضی ساحلی و در پی آن سرمایه گذاری بخش های خصوصی در بنادر این استان از جمله منطقه ویژه اقتصادی نوشهر صورت گرفته است.

رضوانی گفت: قرار است بزودی حدود 2 قطعه دیگر از زمین های خشک شده از دریا نیز برای تامین مکان فرآوردهای نفتی و روغن خوراکی به بخش های خصوصی واگذار شود .

وی کمبود اراضی پشتیبانی و نیز نداشتن راه دسترسی مناسب را از مشکلات اساسی منطقه ویژه بندر نوشهر بیان کرد و افزود: منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر با وجود برخورداری از حوضچه ، آبراه مناسب و دیگر موقعیت های ممتاز دارای چنین مشکلاتی هم است و سرمایه گذاران از این وضعیت استقبال خوبی از خود نشان نمی دهند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران رضوانی همچنین از تشکیل کارگروه حمل و نقل دریایی در این استان خبرداد و گفت: این کارگروه با همکاری استاندار مازندران از دو ماه پیش شکل گرفته و مسئولیت کمیته گردشگری دریایی این کارگروه نیز به مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران سپرده شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با به نتیجه رسیدن چنین تصمیماتی و نیز استقبال سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دریایی شاهد افزایش ثروت و بهبود فضای کسب و کار دراین منطقه باشیم.

اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران در منطقه ویژه اقتصادی نوشهر قراردارد.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star