برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

آغاز عملیات اجرایی در منطقه ویژه نمین

خانه » اخبار مناطق آزاد تجاری » آغاز عملیات اجرایی در منطقه ویژه نمین

آغاز عملیات اجرایی در منطقه ویژه نمین

مدیر منطقه ویژه اقتصادی نمین از انجام 95 درصد از اقدامات اولیه برای آغاز عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی نمین خبر داد.

به گزارش فرينا، محمد شهباز علیزاده در نشست بررسی سلامت و نیازمندی‌های آب صنایع شهرستان نمین با اعلام اين خبر گفت: برای انجام 5 درصد باقی‌مانده از اقدامات لازم برای راه‌اندازی عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادي نمين، منتظر تأمین بقیه زیر ساخت‌های مورد نیاز از سوی مسئولان مربوطه هستیم.
شهبازعلیزاده با اشاره به این‌که راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی نمین یکی از مطالبات اساسی مردم و مسئولان استان بود که از سال 81 تحقق این امر پیگیری می‌شد و در سال 85 مصوبه راه‌اندازی این منطقه از دولت و مجلس دریاف شد، اما به‌علت نبود سرمایه‌گذار هیچ اقدام عملی برای اجرایی شدن آن انجام نشده بود، افزود: با پیگیری‌های مداوم استاندار اردبیل و اخذ مصوبه از هیئت دولت شرکت سرمایه‌گذاری شاهد وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال 1393 به عنوان سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی نمین انتخاب شد.
وي گفت: برای آغاز عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی نمین نزدیک به 2000 هکتار زمین در اختیار شرکت سرمایه‌گذار مربوطه قرارگرفته و اقدامات لازم برای اخذ مجوز زیرساخت‌های مورد نیاز از جمله گاز و برق و آب صورت گرفته است.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی نمین با بیان اینكه شرکت گاز استان برای ارائه خدمات به اين منطقه ویژه نیازمند دریافت مجوز از تهران است، افزود: برای تأمین برق عملیات کارگاهی منطقه سیستم chp برقرار و برای تأمین منابع آبی مورد نیاز منطقه نیز سرریز آب سد سقزچی و پساب صنعتی در نظر گرفته شده است.
شهبازعلیزاده ادامه داد: برای آغاز عملیات کارگاهی در منطقه ویژه اقتصادی نمین یک حلقه چاه از سوی شرکت آب منطقه‌ای در اختیار این منطقه قرار داده شد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون مبلغ 50 میلیارد ریال برای تملک اراضی روستاهای واقع در این منطقه و پرداخت حق و حقوق بهره‌برداران از این زمین‌ها هزینه شده است، افزود: ظرف دو تا سه هفته آینده سند قطعی و مستقل تملک منطقه صادر و عملیات اجرایی با سرعت ادامه خواهد یافت.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی نمین با اشاره به این‌که تهیه طرح جامع، انعقاد قرارداد با شرکت مشاور و تهیه نقشه از منطقه بصورت کامل انجام گرفته است، گفت: طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی نمین در صورت تأمین کامل زیرساخت‌ها و با پیگیری‌ها و قول مساعد استاندار اردبیل در شورایعالی مناطق آزاد کشور به تصویب خواهد رسید.

2016-07-05T10:15:11+00:00

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

ثبت ديدگاه