با گذشت یک دهه ازشروع عملیات اجرایی کارخانه کاغذسازی مازندران در بندرامیرآباد بهشهر درشرق استان با تدبیر کارگزاران دولت یازدهم این واحد صنعتی درمحاق به مدار تولید رسید.

به گزارش فرينا، مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر اميرآباد گفت: کارخانه کاغذ سازی بندر امیرآباد با گذشت 10 سال از زمان شروع عملیات اجرایی، با رفع مشکلات اداری در دولت تدبیر و امید آماده افتتاح شد.
علی خدمتگزار افزود: این واحد صنعتی در سال 85 کلنگ زنی شد و قرار بود تا سال 88 به بهره برداری برسد که به دلیل گرفتاری درگیرو دار اداری تا سال 92 فعالیت اجرایی آن متوقف بود.
خدمتگزار گفت: با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و انتصاب مدیریت جدید رفع مشکل این واحد بزرگ صنعتی در دستور کار قرار گرفت و با مساعدت مدیران دولت تدبیر وامید و همکاری بندرامیرآباد مشکلات پیش روی این واحد برداشته شد.
وي افزود: که این واحد صنعتی از لحاظ تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز تکمیل شد و نخستین محموله خمیر مورد نیاز به عنوان مواد اولیه این واحد صنعتی به میزان 1500 تن از آستاراخان روسیه وارد بندر امیرآباد شده و پس از مراحل قانونی تحویل کارخانه شد.

سرمایه گذاری بخش خصوصی در این واحد صنعتی
مدیر منطقه ويژه بندرامیرآباد تولید این واحد صنعتی درفاز اول تولید کاغذ A4 و در فازهای بعدی واحد کاغذ A3 و رنگی به میزان 150هزار تن در سال اعلام کرد.
خدمتگزار میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در این واحد صنعتی را دو هزار و 500 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت در این کارخانه 500 نفر به طور مستقیم شاغل می شوند.
وی مزیت این واحد صنعتی را داشتن ارزش افزوده از قبل تهیه مواد اولیه از خارج و صادرات کالاهای نهایی به کشورهای آسیایی و اروپایی دانست.
عملیات ساختمانی بندرو منطقه ویژه اقتصادی امیراباد در شرق استان مازندران و فاصله 51 کیلومتری مرکز استان در سال 75 در زمینی به مساحت یک هزار و 60 هکتارشروع شد.
درسال 1376 با توجه به موقعیت ممتاز و استعدادهای بالقوه از سوی دبيرخانه شورایعالی مناطق آزاد به عنوان منطقه ویژه معرفی شد که ظرفیت عملیاتی این بندر در فاز اول 5.6 میلیون تن است که در چشم انداز پیش بینی تا سال 1409 ظرفیت های این بندر به 18 میلیون تن می رسد.
تاکنون برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز از قبیل اسکله، موج شکن و دیوار ساحلی و سایر زیر ساخت ها حدود 4500 میلیارد ریال سرمایه گذاری شد که نیمی از این سرمایه گذاری ها در دولت تدبیر و امید انجام شده است.
بندرآمیرآباد به دلیل موقعیت راهبردی دردریای خزر و داشتن امکانات زیرساختی به عنوان بندرپایلوت غلات وارداتی از قزاقستان انتخاب شد که تاکنون 160 هزار تن انبار و سیلوی غلات دراین بندرایجاد شد که طرفیت آن تا برنامه چشم انداز به 500 هزار تن می رسد.
خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star