قرارداد سرمایه گذاری احداث و بهره برداری از انبارهای مکانیزه نگهداری کالا به ارزش 310 میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) منعقد گردید.

به گزارش فرينا، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اعلام این خبر گفت: منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به عنوان کانون تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی کشور، در زنجیره ی حمل و نقل کالا همواره مورد توجه بازرگانان و صاحبان کالا بوده است و به دنبال ایجاد زیرساخت های بندری مطلوب، رغبت سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در زمینه ی احداث سیلوها و انبارهای مکانیزه  نگهداری کالا دوچندان شده است.
سعداله عبداللهی افزود: در این راستا  منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) طی سه ماهه نخست سال جاری موفق شده است یک  فقره قرارداد سرمایه گذاری در زمینه ی  احداث و بهره برداری از انبارهای مکانیزه نگهداری کالا به ارزش 310میلیارد ریال به روش  BOT(ساخت، بهره برداری، واگذاری) به امضا برساند.
عبداللهي در تشریح این قرارداد سرمایه گذاری گفت: با احداث و بهره برداری از انبارهای مکانیزه نگهداری کالا که در راستای ارائه خدمات مناسب به بازرگانان و صاحبان کالا منعقد شده، ضمن افزایش ظرفیت نگهداری مطلوب کالا در این مجتمع بندری، موجبات ایجاد اشتغال برای 28 نفر به طور مستقیم و یکصد نفر به طور غیر مستقیم فراهم خواهد شد.
وي افزود: با بهره برداری از این انبارها که در مساحتی  بالغ بر 47430 متر مربع احداث می شود، بالغ بر 500 هزار تن  بر حجم عملیاتی  این مجتمع بزرگ بندری افزوده می شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، همچنین تسریع در روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی و در نتیجه کاهش مدت زمان توقف شناور ها در این مجتمع بندری را از جمله مزایای بهره برداری از این انبارهای مکانیزه برشمرد.
یادآوری می شود مجتمع بزرگ بندری امام خمینی(ره) با بهره مندی از مزیت مناطق ویژه اقتصادی و جذب بیش از 18000 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی از سال 1382 تا کنون،  از جمله بنادر پیشگام در جذب مشارکت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در سطح بنادر کشور به شمار می آید.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star