مدیر صنایع سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار گفت: هیات تجاری – سرمایه گذاری کشور افغانستان متشکل از سرمایه گذاران و تجار انجمن صنایع ولایت قندهار به منظور بررسی زمینه های مختلف سرمایه گذاری وارد منطقه شدند.

به گزارش فرینا، مجتبی اسدی با اعلام مطلب بالا افزود: این هیات تجاری – سرمایه گذاری به ریاست رئیس انجمن صنایع ولایت قندهار در سفر به این منطقه در زمینه های صادرات میوه خشک و مواد غذایی از طریق بندر چابهار به کشورهای آسیایی و اروپایی بحث و تبادل نظر کردند.

اسدی اظهار داشت: سرمایه گذاری در زمینه های تولید لوله P.V.C، فرآوری سنگ و تولید مواد غذایی در منطقه آزاد چابهار از دیگر مواردی است که توسط این هیات بررسی شد.

وی بیان کرد: این هیات در سفر 3 روزه ی خود به منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار از سایت پتروشیمی، پیکره صنعتی، تجاری و طرح توسعه بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری بازدید و با مدیران این سازمان نشست هایی خواهند داشت.

شایان ذکر منطقه آزاد چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور جهت دسترسی به آبهای آزاد برای کشور افغانستان که دارای بخش وسیعی از مرز مشترک خاکی در استان سیستان بلوچستان با ایران است برای تعاملات اقتصادی حائز اهمیت بوده و سرمایه گذاران این کشور با ثبت 116 شرکت در این منطقه در زمینه صنعت، تجارت و تولید فعال هستند.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star