برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

برگزاري مراسم گرامیداشت روز دریای خزرر فاز تجارت و گردشگری انزلي

خانه » اخبار مناطق آزاد تجاری » برگزاري مراسم گرامیداشت روز دریای خزرر فاز تجارت و گردشگری انزلي

برگزاري مراسم گرامیداشت روز دریای خزرر فاز تجارت و گردشگری انزلي

همزمان با 21 مرداد مراسم گرامیداشت روز دریای خزر(کاسپین) در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش فرینا،بنا بر این گزارش 21 مرداد ماه روزی است که به نام دریای خزر نام گذاری شده است و همین راستا در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی که از پیشگامان حفظ محیط زیست و اکوسیستم ساحل خزراست به مناسبت روز ملی دریای خزر مراسمی به منظور بزرگداشت این روز با حضور معاونین و مدیران این سازمان، فعالان زیست محیطی برگزار شد که با استقبال گردشگران و خانواده ها روبرو شد.

در این مراسم برنامه های شامل ساخت مجسمه های شنی، مجسمه با مواد بازیافتی، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، توزیع بروشور های اطلاع رسانی و کارگاه آموزش حفظ دریای خزر با همکاری جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان اجرا شد و در پایان مراسم از نفرات برتر در زمینه های فرهنگی و ورزشی تجلیل شد.
گفتنی است کنوانسیون محیط زیست دریای خزر آبان ماه سال 1382 در تهران پس از برگزاری نشست‌‌های متعدد کارشناسان محیط زیست کشورهای ساحلی با هدف همکاری مشترک نسبت به حفاظت و احیای محیط زیست دریای خزر به امضا رسید.
این کنوانسیون در 21 مرداد ماه سال 86 با همکاری کشورهای حاشیه خزر لازم الاجرا شد و به همین مناسب از آن سال این کشورها تصمیم گرفتند این روز را به نام روز جهانی خزر نامگذاری و در آن روز جشنی به همین مناسبت در این کشورها برگزار شود.
از سال 87 به بعد جشن روز جهانی دریای خزر در پنج کشور ساحلی برگزار شد و سازمان منطقه آزاد انزلی با همکاری سمن های زیست محیطی همانند سایر مناطق حاشیه خزر کشورمان ایران و کشورهای حاشیه خزر هر ساله برنامه های ویژه ای را به مناسبت این روز اجرا می کند.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star
2018-09-12T15:45:40+00:00

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

ثبت ديدگاه