برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

تاکید اکبر ترکان بر پیاده‌سازی نظام بانکی مطلوب در مناطق آزاد

خانه » اخبار مناطق آزاد تجاری » تاکید اکبر ترکان بر پیاده‌سازی نظام بانکی مطلوب در مناطق آزاد

تاکید اکبر ترکان بر پیاده‌سازی نظام بانکی مطلوب در مناطق آزاد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی با انتقاد از تعیین رقم بالا برای حداقل سرمایه تاسیس بانک‌های خارجی در مناطق آزاد گفت: مناطق آزاد کنونی جزو موفق‌ترین مناطق کشور هستند.

به گزارش فرینا، اکبر ترکان درخصوص مصوبه شورای پول و اعتبار برای تعیین حداقل سرمایه تاسیس بانک خارجی در مناطق آزاد، گفت: در گذشته تاسیس بانک در مناطق آزاد با سرمایه کمتری در قانون پیش‌بینی شده بود اما قوانین سختگیرانه‌یی برای آن گذاشته شد و حداقل سرمایه بانک‌های خارجی ۲۵میلیون یورو تعیین شد.

ترکان ادامه داد: هنگامی که رقم سرمایه‌گذاری ۲۵میلیون یورو بود ۱۷متقاضی پیدا شد، اما نمی‌دانم به چه دلیلی به جای اینکه از اینها استقبال شود، مبلغ حداقل سرمایه‌گذاری را به ۱۵۰میلیون یورو افزایش دادند.

وی با بیان اینکه البته حالا رقم سرمایه‌گذاری به ۱۰۰میلیون یورو کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: این تصمیمات و رقم بالای سرمایه‌گذاری باعث می‌شود بانکی ایجاد نشود و حتی نگرانم اگر با این رقم هم بانک‌های خارجی بیایند، حداقل سرمایه را به ۵۰۰میلیون یورو افزایش دهند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه باید شرایط برای حضور بانک‌های خارجی بیشتر فراهم شود، گفت: ضرب‌المثلی هست که می‌گوید فامیلم را می‌فروشم اما به قیمتی می‌گذارم که کسی نخرد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه دستگاه‌های دولتی، الگوی سند چشم‌انداز را در مناطق آزاد اجرایی کنند، گفت: در این مناطق به دنبال تجربه‌های نو هستیم.

 

۱۳۹۵-۷-۳ ۱۵:۵۷:۳۴ +۰۳:۳۰

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32

من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

ثبت ديدگاه