مدیر ژئوپارک قشم گفت: همزمان با برگزاری همایش ملی ژئوپارک جزیره قشم با محوریت “جنگل حرا، انسان و آینده”، از فعالان حوزه حرا تجلیل می شود.

به گزارش فرينا، حمید رضا محسن پور با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران، گفت: در این همایش از چهار گروه شامل سازمان های مردم نهاد، جوامع محلی و کسانی که در حوزه های علمی و اجرایی دستاوردهای قابل توجهی در زمینه جنگل حرا دارند، تجلیل می شود

محسن پور تبیین اهمیت و ارزش های اکوسیستمی حرا به عنوان ذخیره گاه زیست کره، مدیریت بهینه و افزایش تعامل و هماهنگی بین دستگاه های مرتبط با این حوزه همچون حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و ژئوپارک و در نهایت جلب حداکثری مشارکت جامعه محلی به عنوان سه محور اصلی برگزاری این همایش ملی در جزیره قشم برشمرد.

وي افزود: این همایش ملی به مدت دو روز ( اول و دوم شهریور) به همت سازمان منطقه آزاد قشم و با همکاری جمعی از اندیشمندان و همچنین اعضای هیات علمی دانشگاه های تهران و هرمزگان با هدف هم افزایی در برنامه حفظ اکوسیستم ارزشمند حرا با نگاه به جایگاه ارزشمند جوامع محلی به عنوان مهمترین عوامل حفظ و نگهداری جنگل های حرا در حال برگزاری است.

مدیر ژئوپارک قشم گفت: در برنامه روز اول این همایش که در چهار پنل برگزار می شود، حمید رضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و فرزین حقدل معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان پیرامون اهمیت جنگل حرا و نقش و جایگاه قشم در این حوزه اکوسیتمی سخنرانی خواهند کرد.

محسن پور افزود: اندیشمندان علمی کشورمان و کارشناسان دستگاه های اجرایی مرتبط  با این همایش آخرین دستاوردها و یافته های علمی و عملی خود را در زمینه جنگل های حرا ارائه می کنند و در کنار این برنامه نمایندگانی از سازمان های مردم نهاد، جوامع محلی و نماینده مدرسه کودک و طبیعت نیز در این همایش سخنرانی خواهند کرد.

مدیر ژئوپارک قشم با بیان اینکه قرار بود همایش جنگل حرا، انسان و آینده، پنجم مرداد ماه مصادف با روز جهانی مانگروها برگزار شود، افزود: با توجه به حضور بازرسان یونسکو جهت ارزیابی آخرین وضعیت ژئوپارک قشم در تاریخ یاد شده، برگزاری این همایش ملی با تاخیر به اول و دوم شهریور ماه تغییر یافت.

بنا به این گزارش، همایش ملی ژئوپارک جزیره قشم با محوریت “جنگل حرا، انسان و آینده”، به همت سازمان منطقه آزاد و با حضور جمعی از محققان و اساتید دانشگاهی طی دو روز (دوشنبه و سه شنبه اول و دوم اردیبهشت) همزمان با سالروز تولد ابوعلی سینا حکیم و فیلسوف بنام کشورمان در سالن مرکز بین المللی رشد قشم در حال برگزاری است.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star