برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

در خردادماه/صادرات و واردات 55 میلیون دلار کالا از چابهار

خانه » اخبار مناطق آزاد تجاری » در خردادماه/صادرات و واردات 55 میلیون دلار کالا از چابهار

در خردادماه/صادرات و واردات 55 میلیون دلار کالا از چابهار

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: بیش از 55 میلیون دلار کالا در خرداد ماه امسال از طریق این منطقه آزاد وارد و صادر شده است.

به گزارش فرینا، حامد علی مبارکی اظهار داشت: وسایط نقلیه موتوری، مواد اولیه برای مصرف واحدهای تولیدی مستقر در منطقه و کالاهای تولیدی از جمله صادرات و واردات انجام شده در اردیبهشت ماه سال جاری بوده است.

وی افزود: صادرات اقلام و محصولات تولیدی واحدهای مستقر در منطقه آزاد چابهار بیش از 600 هزار دلار بوده که به خارج از کشور و سرزمین اصلی صادر شده است.

مبارکی ادامه داد: واردات کالاهای تجاری به سرزمین اصلی مصوب هیات وزیران بیش از 32 میلیون دلار و واردات کالا به محدوده منطقه آزاد چابهار بیش از 16  میلیون دلار بوده است.

وی واردات کالای تجاری بند ‘ج’ شامل کالاهایی که سود بازرگانی آنها بالای یک درصد، حداکثر تا سقف هفت میلیون و 500 هزار دلار برای هر اظهارنامه مصوب هیات وزیران که بیش از 700 هزار دلار، واردات مواد اولیه جهت مصرف واحدهای تولیدی مستقر در منطقه را بیش از 3 میلیون دلار و واردات وسایط نقلیه موتوری را بیش از 1 میلیون دلار و واردات مواد اولیه جهت مصرف واحدهای بازسازی کننده را بیش از 400 هزار دلار عنوان کرد.

منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار یکی از مناطق آزاد هفت گانه کشور است که در زمینی به گستره 140 کیلومتر مربع و در  9 پیکره تجاری، کارگاهی، مسکونی، صنایع سنگین، نیمه سنگین و سبک، روستای تیس و جنگلی در هفتم شهریور سال 1372 از سوی مجلس شورای اسلامی مصوب و اوایل سال 1373 آغاز به کار کرد.

سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار با اهداف انجام امور زیربنایی، عمران و آبادانی، رشد و توسعه اقتصادی، سرمایه گذاری و افزایش درآمد عمومی، ایجاد اشتغال سالم و مولد، تنظیم بازار کار و کالا، ارتباط فعال با ابزارهای جهانی و منطقه ای، تولیدات و صادرات کالاهای صنعتی و تبدیلی و ارائه خدمات عمومی شکل گرفته است.

شایان ذکر است پس از اجلاس آیورا توسعه چابهار در ابعاد مختلف از جمله برگزاری همایش ها در سطوح مختلف بین المللی و ملی با توجه به زیر ساخت های موجود مورد توجه جوامع تخصصی قرار گرفته است.

 

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star
2018-09-12T16:05:00+00:00

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

ثبت ديدگاه