برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

قابلیت چابهار در تامین سازه‌های فلزی ضد زنگ

خانه » اخبار مناطق آزاد تجاری » قابلیت چابهار در تامین سازه‌های فلزی ضد زنگ

قابلیت چابهار در تامین سازه‌های فلزی ضد زنگ

علیم یارمحمدی، منتخب مردم سیستان و بلوچستان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی منطقه آزاد چابهار را دارای ظرفیت‌های بالای تولیدی دانست و گفت: با توجه به وجود منابع معدنی عظیم در استان و کشورمان، می توان اقدام به تهیه آرماتورهای ضد زنگ در منطقه آزاد چابهار کرد.
وی افزود: هم اکنون دبی این آلیاژ را تولید می کند اما قیمت تمام شده آن بالاست چون مواد اولیه را خریداری کرده و بعد تبدیل به آرماتور می کند.
یارمحمدی ادامه داد: اما با توجه به وجود منابع فراوان در داخل کشور می توان این محصول را به قیمت پایین تری نسبت به دبی تولید کرد. از این آرماتورها می توان در سازه های بتی اکثر تأسیسات دریایی کل مناطق جنوبی کشورمان استفاده کرد. مثلا پل‌های بتنی که در داخل آب شور قرار دارند در معرض فرسایش شدید هستند که با استفاده از این سازه می توان عمر مفید آن را ارتقا داد.
نماینده اصلاح طلب زاهدان در مجلس شورای اسلامی در مورد تاثیرات اجلاس روسای مناطق آزاد کشورهای اتحادیه اقیانوس هند به میزبانی چابهار گفت: این اجلاس زمینه بسیار خوبی را برای معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در این منطقه ایجاد می کند که از آن جمله می توان به ایجاد صنایع فلزی کوچک و بزرگ اشاره کرد. با توجه به در دسترس بودن انرژی گاز و دسترسی چابهار به اقیانوس و دریاهای آزاد زمنیه تولید و صادرات فراهم است.
یارمحمدی تامین زیرساخت های لازم برای فعالیت مطلوب را نیز شامل بخش راه‌ها از جمله ریلی و جاده‌ای دانست و بر تکمیل راه آهن چابهار تاکید کرد و گفت: در کنار خط ریل باید به ساخت باندهای کناری و آزادراه نیز توجه ویژه ای شود.
وی منطقه مکران را هم دارای استعدادهای سرزمینی بالا دانست و گفت: مطالعات توسعه ای این منطقه قبلا انجام شده اما نیاز به مطالعه دوباره آمایش سرزمینی دارد. منطقه مکران به دلیل فقدان مطالعات جامع به توسعه ای که شایسته آن است نرسیده است.
این نماینده مجلستاکید کرد: توسعه چابهار می تواند منجر به توسعه کل سیستان و بلوچستان منجر شود چرا که این استان جاذبه‌ها و قابلیت‌های مختلفی از قبیل قبیل کشاورزی، گردشگری و ارتباطات مرزی دارد که با استفاده مطلوب از این فرصت ها می توان شاهد ارتقای امنیت منطقه و اشتغالزایی شد.
وی در پایان گفت: همچنین معادن دست نخورده ای بین جیرفت و ایرانشهر وجود دارد که لازم است به بهره برداری برسند.همچنین با توسعه چابهار می توان راه ارتباطی افغانستان به کشورهای پیرامونی را هموار کرد و باعث رونق و گسترش تبادلات تجاری، بازرگانی و سرمایه گذاری دو کشور شد. برای افغانستان بهترین راه دسترسی بین المللی مسیر ایران است اما به دلیل نبود زیرساخت‌های کافی نتوانسته ایم از این موقعیت به نحو مطلوبی استفاده کنیم.
منتخب مردم زاهدان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های پسابرچام و اظهار امیدواری به کسب نتایج مطلوب از اجلاس بین المللی چابهار اظهار کرد: توسعه فقط با پول نفت ممکن نیست بلکه باید از همه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بالای منطقه‌ای مانند چابهار حداکثر بهره‌برداری را به عمل آوریم.

کنفرانس روسای مناطق آزاد کشورهای حاشیه اقیانوس هند «آیورا ـ iora » با همکاری و مشارکت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، وزارت امور خارجه، استانداری سیستان و بلوچستان و سازمان منطقه آزاد چابهار 30 و 31 اردیبهشت ماه سالجاری در چابهار برگزار می‌شود.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star
2018-09-13T09:28:48+00:00

در مورد نویسنده:

کارشناس حقوقی
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

ثبت ديدگاه