برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

همایش یک روزه پدافند غیرعامل در منطقه آزاد ارس برگزار شد

خانه » اخبار مناطق آزاد تجاری » همایش یک روزه پدافند غیرعامل در منطقه آزاد ارس برگزار شد

همایش یک روزه پدافند غیرعامل در منطقه آزاد ارس برگزار شد

همایش یک روزه پدافند غیرعامل با حضور مسئولین و عوامل اجرایی مرتبط با این موضوع برگزار شد.

به گزارش فرینا، همایش یکروزه پدافند غیرعامل صبح امروز با همکاری سازمان پدافند غیرعامل کشور و دانشگاه صنعتی شریف و با حضور 200 نفر از روسای ادارات شهرستان جلفا، نیروهای نظامی و انتظامی، سرمایه گذاران و معاونین و کارکنان ارس در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور جلفا برگزار شد.

رییس ستاد بحران و ایمنی منطقه آزاد ارس در حاشیه این همایش ضمن تشریح اهمیت موضوع پدافند غیرعامل، بر ضرورت تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص نهادینه سازی فرهنگ پدافند غیرعامل در جامعه تاکید کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب، پدافند غیرعامل را راهکاری برای مصون سازی کشور از هرگونه تهدید احتمالی عنوان نموده اند و همچنین الگوی اقتصاد مقاومتی نیز نوعی پدافند غیرعامل جهت مقابله با تهدیدات و تحریم ها و توانمندسازی پایه های اقتصادی کشور است که مدیران و مسئولان در سطح ملی و استانی برای تحقق اهداف آن تلاش می کنند.

محبوب ابراهیمی در ادامه به ارتباط بحث مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: بحران به معنای هرگونه تهدیدی که ساختارهای حیاتی یک نظام و سیستم را تحت تاثیر قرار می دهد، ارتباط تنگاتنگی با موضوع پدافند غیرعامل دارد.
گفتنی است، همایش یک روزه پدافند غیرعامل امروز چهارشنبه 6 مردادماه از صبح امروز با سخنرانی اساتید دانشگاه صنعتی شریف و سازمان پدافند غیرعامل کشور آغاز شده و تا ساعت 16 بعد از ظهر ادامه دارد.

همچنین در پایان این همایش برای شرکت کنندگان در این دوره گواهینامه آموزشی صادر می گردد.
پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی اطلاق می گردد که مستلزم بکارگیری جنگ افزار نبوده و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی کشور و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد. دفاع غیرعامل شامل پراکندگی، استتار و اخفاء، تفرقه، استحکامات و پناهگاه، فریب، ایجاد سیستم های اطفاء حریق و اعلام خبر می شود.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star
2018-09-12T15:48:23+00:00

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

ثبت ديدگاه