برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

پهلوگیری 31 فروند کشتی در بندر آستارا

خانه » اخبار مناطق آزاد تجاری » پهلوگیری 31 فروند کشتی در بندر آستارا

پهلوگیری 31 فروند کشتی در بندر آستارا

رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا از پهلوگیری 31 فروند کشتی از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا خبر داد.

به گزارش فرينا، محمود میر نبی لی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه، بالغ بر 52 هزار و 186تن انواع کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تخلیه و بارگیری شده است.
میر نبی لی افزود: در این مدت محموله های صادراتی از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به وزن 12 هزار و 693 تن به مقصد بندر باکو در جمهوری آذربایجان بارگیری شد.
وي گفت: این محموله های صادراتی شامل کالاهایی نظیر کربنات کلسیم، پی وی سی ، پلی اتلین ، پلی پروپلن ، پودر تالک و گرانول پی وی سی می باشد.
رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا افزود: همچنین محموله های وارداتی به وزن 39 هزار و 493 تن شامل کالاهایی نظیر آهن ، گالوانیزه، تخته ، ام دی اف و شمش آهن در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تخلیه شد.
میر نبی لی با بیان اینکه در این مدت 31 فروند کشتی در منطقه ويژه اقتصادي بندر آستارا تخلیه و بارگیری شده، گفت: کالاهای وارداتی از کشورهای جمهوری آذربایجان، قزاقستان و روسیه وارد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا شد.
بندر چند منظوره آستارا به عنوان نخستین بندر بخش خصوصی کشور بر اساس اعلام کارشناسان حوزه حمل و نقل، نزدیک ترین و مقرون به صرفه ترین مسیر و حلقه اتصال تجارت و ترانزیت کالا بین سه قاره آسیا ، آفریقا و اروپاست.
این بندر چند منظوره برای تخلیه و بارگیری کشتی های دو هزار و 500 تنی پیش بینی شده و پس از تکمیل، ظرفیت پذیرای همزمان پنج کشتی در پنج اسکله اختصاصی خود را دارد.
این واحد بندری در استان گیلان به ظرفیت نهایی سه میلیون و 500 هزار تن تخلیه و بارگیری سالانه کالا پیش بینی و طراحی شده که یک میلیون و 500 هزار تن آن با یک اسکله اختصاصی مربوط به تخلیه و بارگیری سوخت و مواد نفتی خواهد بود و دو میلیون تن دیگر نیز به تخلیه و بارگیری سایر کالاها اختصاص می یابد.
این بندر در فضای 60 هکتاری احداث شده است و در سال گذشته با پهلوگیری 105 فروند کشتی، 197 هزار و 671 تن کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شد.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star
2018-09-12T15:49:15+00:00

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

ثبت ديدگاه