برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

کنترل هوشمند کالاها در گمرک منطقه ویژه پیام

خانه » اخبار مناطق آزاد تجاری » کنترل هوشمند کالاها در گمرک منطقه ویژه پیام

کنترل هوشمند کالاها در گمرک منطقه ویژه پیام

مدیر کل گمرکات استان البرز با تاکید بر اهمیت جلوگیری از ورود کالای قاچاق به كشور گفت: از همین رو اداره کل گمرک استان البرز پیرو سیاست های کلی اقداماتی را برای کنترل هوشمند این امور به اجرا گذاشته است .

به گزارش فرينا، پیام حسین سالاری افزود: یکی از این اقدامات راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی است که رویه صادرات ، واردات، ورود و خروج موقت را به صورت  کامل هوشمند رصد می کند.
سالاري گفت: سامانه ترانزیت هوشمند نیز یکی دیگر از اقداماتی است که برای ثبت خروج کامیون  های ترانزیتی وارد شده به کشور فعال شده و تعداد تخلفات در این زمینه را به صفر رسانده است .
وي در توضیح سامانه ترانزیت هوشمند افزود: پیش از این ممکن بود یک کامیون ترانزیتی به کشور وارد اما ظرف موعد مقرر خارج نشود حال به وسیله این سیستم حداکثر ظرف مدت 4 روز به صورت خودکار خروج کامیون وارد شده اعلام وصول و در صورت عدم خروج به مراجع مربوطه اطلاع رسانی می شود .
مدیرکل گمرکات استان البرز تصریح کرد: در حال حاضر تمامی کامیون های ترانزیتی به سیستم gps   مجهز شده اند و در صورت مشاهده هر گونه توقف بی مورد و انحراف از مسیر در این سیستم باید پاسخگو باشند
سالاری سامانه جامع قضایی یکی دیگر از اقداماتي که در کاهش قاچاق کالا تاثیر بسیار زیادی داشته است را حذف فیزیکی اسناد کاغذی و دریافت اطلاعات کامل کالاها  از طریق کد رهگیری برشمرد.
مدیرکل گمرکات استان البرز در پایان سامانه گارد ورود کالا را اقدامی در راستای جلوگیری از دخل و تصرف در کالای انبار شده در گمرک اعلام کرد و افزود: بر اساس این سیستم اطلاعات کامل بار ورودی به طور کامل در سیستم ثبت می شود و حتی پس چند سال نیز امکان دخل و تصرف در آن وجود نخواهد داشت.
لازم به ذکر است که گمرکات استان البرز در منطقه ویژه اقتصادی پیام مستقر و در حال فعالیت است.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star
2018-09-12T15:45:59+00:00

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

ثبت ديدگاه