برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

سوالات متداول ثبت شرکت

خانه » سوالات متداول ثبت شرکت
سوالات متداول ثبت شرکت2018-08-28T15:06:45+00:00

 سوال: برای اینکه یک شرکت ثبت شود چه مراحلی دارد و چه مدارکی لازم است ؟

جواب : برای ثبت یک شرکت مراحلی زیادی لازم است، هم تنظیم اوراق ثبتی و هم ثبت نام اینترنتی در سایت لازم است و با توجه به نوع شرکت مدارک ارسالی آن متفاوت است برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید .

 

سوال: بعد ازاینکه نام شرکتم تایید شد قسمت کارشناسی به ایراد برخورد ، نام قبلی شرکتم را می خواهم آیا می دهند؟

جواب: دردرخواست جدید اینترنتی باید توضیحاتی را درقسمتهایی نوشته شود تا نام قبلی شرکت تایید شود برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید .

سوال: می خواهم شرکت سهامی خاص ثبت کنم اما باید مبلغی بلوکه کنم درچه بانکی باید باشد؟

جواب : درشرکت محدود نیازی به بلوکه شدن سرمایه نیست اما درمحدود مبلغی بایست بلوکه شود درهربانکی و برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید .

سوال: نام شرکتم تایید شده اما موضوع شرکتم مجوزی بوده با توجه به اینکه کارمجوز طول می کشد ثبت شرکتها می گوید اعتبار نام تمام شده چه کارباید بکنم؟

جواب : رزو نام طبق قانون مهلت دارد که طی این مدت اگر نام شرکت شما توسط دیگری درخواست و ثبت نشده باشد ثبت می باشد برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: شرکتم را می خواهم ثبت کنم مشخصات را وارد وارد کردم اما دو ماه است که قسمت تایید نامم در انتظار بررسی می زند ؟

جواب : احتمالا در ثبت نام اینترنتی تمامی مراحل و گامها را تکمیل نکرده برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: چند بار انتخاب نام کردم برای شرکتم اما هربار اخطار می خورد دلیل آن چیست ؟ لطفا راهنمایی فرمایید.

جواب: تکراری بودن یک اسم یعنی اینکه عین این اسم قبلا ثبت شده است مثلا اسم “رایا” اگر ثبت شده باشد شرکت دیگر نمی تواند همان را انتخاب کند برای اینکه تشابه ها را بهتر تشخیص دهید می توانید عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: اگر تمامی سرمایه شرکت در سهامی خاص بلوکه شود آیا موردی دارد یا مبلغ مورد نظری باید باشد حتما؟

جواب: خیر اما باید در مدارکی قید شود که تمامی سرمایه پرداخت شده که بعدا به مشکل برنخورد شرکت برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: از کجا بدانیم کدام موضوع فعالیت شرکتها مجوزی و کدام یک غیرمجوزی می باشد ؟

جواب: هر موضوع فعالیتی مجوزی نیست برای دریافت لیست موضوعات مجوزی و غیرمجوزی می توانید به سایت ثبت فردا مراجعه و لینک ثبت فردا را دانلود فرمایید یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: برای ثبت شرکتم بعضی اطلاعات را واردکردم اما تماما را وارد نکنم دفعه بعد که وارد سایت شدم اطلاعات را کامل کنم سیستم راه نداد چه کار باید بکنم؟

جواب: بعد از ثبت نام اینترنتی موقت، سایت کد رهگیری می دهد که با توجه به آن می توان ادامه کار را انجام داد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: شرکتم را ثبت کرده ام و اگهی تاسیس دریافت کرده ام اما کدملی یکی از اعضا اشتباه خورده ایا راهی برای اصلاح وجوددارد؟

جواب: بعداز دریافت آگهی اگر اشتباهی صورت گرفته باشد می شود برطرف کرد که دیگر مربوط به تغییرات می شود برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: نمونه فرمهای مختلف صورتجلسات تغییرات شرکتها را از کجا پیداکنم؟

جواب: با مراجعه به سایت ثبت فردا و جستجو در قسمت خدمات ثبت و دانلود لینک آن میتوانید انواع فرمهای متفاوت صورتجلسات را مشاهده فرمایید.

سوال: برای ثبت صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده و یا عادی به طور فوق العاده چه مدارکی باید به اداره ثبت ارسال شود؟

جواب: براساس نوع شرکت و نوع تغییرات ، مدارک آن متفاوت است اما نکته ای که بایست در نظر داشت این است که برای ثبت هرنوع تغییراتی در شرکت در هر مجمعی ؛ اصل صورتجلسه بایست ارسال گردد و مدارک باید در پاکت تغییرات ارسال گردد برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: در شرکت مسئولیت محدود تغییر آدرس و افزایش سرمایه در چند صورتجلسه انجام می شود؟

جواب : با توجه به اینکه تغییر آدرس و افزایش سرمایه هر دو در مجمع عمومی فوق العاده انجام می شود بنابراین دریک صورتجلسه قابل انجام می باشد ، گاها در جلسه هیات مدیره هم امکان پذیر است و آن زمانیست که اساسنامه شرکت اجازه تغییر نشانی شرکت را به هیات مدیره بدهد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: تغییرآدرس از تهران به شهرستان را دارم چگونه باید انجام بدم؟ چه مدارکی لازم است ؟

جواب :برای تنظیم صورتجلسه تغییر آدرس؛ نشانی شرکت و کدپستی 10 رقمی الزامیست بعد از تنظیم صورتجلسه ، پذیرش اینترنتی بایست انجام بگیرد .اما نکته ای که وجود دارد هنگام پذیرش تغییرآدرس ، انتخاب واحد ثبتی مناسب می باشد ، مثلا تغییرآدرس از تهران به پرند باشد حتما واحدثبتی صحیح در سیستم بایست انتخاب گردد برای اطلاعات بیشتر دراین خصوص به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: شرکت سهامی خاص دارم برای تغییرات شرکتم یکی از سهامدارهام فرزندم می باشد با توجه به اینکه طفل و زیر 18 سال است آیا می تواند به عنوان ناظر باشد؟

جواب :ماده 101 قانون تجارت: در شرکتهای سهامی یک نفر به عنوان رئیس جلسه و دو ناظر و یک منشی انتخاب می شود که رئیس جلسه و ناظرین باید سهامدار باشند اما منشی جلسه می تواند سهامدار یا خارج از اعضای شرکت باشد و اگر یکی از ناظرها زیر 18 سال باشد پدر وی باید به جای او امضا کند و نکات قابل توجه و قانونی بیشتری دراین قسمت وجود دارد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال : چگونه از آگهی شدن تغییراتمان مطلع شویم و معمولا چقدر یک اگهی زمان می برد؟

جواب: بعد از اینکه صورتجلسات تنظیم شد و وارد سایت ثبت شرکتها و درواقع پذیرش اینترنتی شد و پست شد و بارکد خورد کمتر از 20 روز پیش نویس آگهی تهیه شده و بصورت پیامک و ابلاغیه جهت امضا و ثبت در دفتر به آگاهی می رسد. گاهی هم صورتجلسات اگر صحیح تنظیم نشده باشد یا مدارک کامل پست نشده باشد نقص می خورد که خود پروسه ای دارد برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: بعد ازاینکه تغییرات شرکتم به درستی انجام شد و پیش نویس آگهی درسایت آمد متوجه شدم یک رقم از کدملی یکی از اعضا نخورده آیا راهی دارد ؟

جواب: بله ، قبل از دریافت آگهی می شود از طریقی اصلاح نمود اما بعد از دیافت آگهی نمی شود برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: هیات مدیره شرکتم را در تهران تمدید کردم اما کارم رد شده و اخطار خورده که واحدثبتی اشتباه است یعنی چی لطفا توضیح بفرمایید؟

جواب: بعداز آنکه تغییرآدرس از تهران به شهرستان صورت می گیرد شماره ثبت شرکت تغییرمی کند اما شماره ثبت شرکت شما تغییرنکرده که بایست اول درست شود بعد مجدد کار انجام شود برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: صورتجلسه انحلال شرکتم را تنظیم و ثبت نام اینترنتی نمودم اما کار به ایراد خورده که گفته زمانش گذشته ؟ منظورچیست ؟

جواب: بعضی تغییرات شرکت طبق قانون تجارت زمان دارد که اگر از تاریخش بگذرد دوباره کارباید از اول انجام شود که انحلال یکی از آن تغییرات می باشد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: تغییر هیات مدیره داشتم ، پذیرش کردم حالا چگونه مدارک را به ثبت شرکتها برسانم آیا حضوری می شود ؟

جواب: بعد از تنظیم صورتجلسه و ورود اطلاعات رسید آن همراه با مدارک پست بایست در پاکت تغییرات به اداره ثبت ارسال شود که خود زمان مشخص دارد برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: بعداز اینکه کارتغییرات شرکتم را انجام دادم و مدارک را پست کردم پرونده عودت داده شده که بارکدنخورده درصورتی که بارکد زده ام ؟ دلیلش چیست؟

جواب : زدن بارکد زمان دارد به دلیل محدودیت زمانی کار رد شده اما راه حل دارد و نیازی به تنظیم مجدد صورتجلسات نیست برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: موقع پذیرش اینترنتی تغییرات شرکتم سایت اخطار می دهدو جلو نمی رود ؟چه کارباید بکنم؟

جواب: درسایت قسمتهایی که ستاره زده شده اجبارا باید کامل شود و اگر جلو نمی رود به دلیل این است که یا اسمی اشتباه وارد شده یا درست اطلاعات وارد نشده که بسته به قسمتهای مختلف این پیغام از طرف سایت متفاوت است برای رفع آن می توانید به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: یکی از اعضای شرکتم فامیلی خود را تغییرداده است آیا درصورتجلسه نام قبلی باید خورده شود یا نام جدید وی؟

جواب : دراولین صورتجلسه بعد از آنکه نام وی تغییریافت باید نام جدید خورده شود و توضیحات شناسنامه برابراصل هم به ثبت شرکتها ارسال گردد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: صورتجلسه تغییرات شرکت را انجام داده ام به طور صحیح ثبت نام کرده اما سایت اخطار زده که تاریخ صورتجلسه چه کارباید بکنم ؟

جواب: احتمالا قبلا شما صورتجلسه ای با آن تاریخ و ساعت به ثبت شرکتها ارسال کرده اید که می بایست انصراف دهید از آن صورتجلسه تا کارجدیدتان اگهی شود برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: تعداد اعضای شرکتم بسیار زیاد و حدود 400 نفرهستند آیا باید همه را وارد سایت کنم یا راه دیگری هم هست ؟

جواب: اگر لیست حاضرین جلسه بیش از 150 نفر باشند نیازی نیست همه وارد سایت شوند و باید وارد اکسل شده و از طریق سی دی ارسال شوند و فقط مدیران و کلیه کسانی که مشمول تغییرات می باشند می بایست در بخش تغییرات وارد شوند که اکسل آن مخصوص ثبت شرکت و با شیوه های خاص است برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: صورتجلسه تنظیم و همراه با مدارک به ثبت شرکتها ارسال کردم اما کارم رد شده که تاریخ مغایراست؟ آیا دوباره باید صورتجلسه تنظیم کنم؟

جواب: خیر، نیازی به تنظیم صورتجلسه نیست همان صورتجلسه را مجددباید پذیرش گرفته و ارسال کنید که سایت قسمتی دارد برای اصلاح برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال : بازرسین شرکت را انتخاب کردم و مراحل تغییرات صورتجلسه را انجام دادم اما کارم نقص خورده که اقرارنامه ندارد ؟ چه کارباید بکنم تا نقص رفع شود ؟

جواب: درصورتجلسه بازرسین اقرارنامه نبوده می شود جداگانه اقرارنامه درپرونده گذاشت و رفع نقص کرد که خود مراحلی دارد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: بعداز اینکه تغییرات شرکت را وارد سامانه کردم و کاررا نهایی کردم متوجه شدم تاریخ صورتجلسه را اشتباه وار دکردم آیا راهی دارد ؟

جواب: بله ، گزینه ای به نام انصراف وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: می خواهیم درشرکت تغییراتی بدهیم و کسی را وارد شرکت کنیم ، شرکتم مسولیت محدود است اما یکی از اعضا نیست چه راه حلی پیشنهاد می دهید؟

جواب: زمانی که یکی یا بیشتر از نفرات شرکت نباشند باید آگهی دعوت دارد که این آگهی طبق قانون زمان و شرایط ویژه دارد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star

136 Comments

 1. علی نوامبر 9, 2018 در 6:15 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام در پلمب دفترشرکت اخطار وارد میشه که آدرس اعلامی شما نادرست است راه ادامه کار پلمب چیست؟
  راه حل آن چیست؟

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی نوامبر 10, 2018 در 12:17 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   کدپستی باید مطابق با آخرین تغییر آدرس و صحیح باشد.
   به اداره پست محل خود مراجعه و تائیدیه کدپستی دریافت نمایید.
   در صورت مغایرت با آخرین آگهی تغییر آدرس ، اقدام به تغییر آدرس جدید با کدپستی معتبر دریافتی نمایید.

 2. سیامک سپتامبر 16, 2018 در 8:25 ق.ظ - پاسخ دادن

  با سلام و احترام من شرکتی رو از طریق سامانه جامع ثبت شرکتها به ثبت رسوندم هنگام تکمیل اطلاعات بین موضوع فعالیت شرکت و اساسنامه تفاوتهایی ایجاد شده که دلیل آن را نمیدانم چون اطلاعات موضوع رو بطور دقیق وارد کردم آیا الان امکان اصلاح وجود دارد ؟ چون اگه بخوام مدارک رو ارسال کنم این مغایرت باعث رد شدن میشه . همچنین در مرحله ارسال مدارک از طریق پست در بالای منوی مربوطه قید شده که نسبت به چاپ و امضاء …. ولی امکان چاپ وجود نداره لطفا راهنمائی کنید ؟ ممنونپ

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی سپتامبر 16, 2018 در 2:15 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   پس از تائید نام امکان هیچ گونه تغییری در اوراق وجود ندارد.
   اوراق را می توانید از طریق سایت اداره پرینت بگیرید.

 3. مهدی سپتامبر 2, 2018 در 10:52 ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام
  اسم شرکت تایید شده ودر پیگیری درخواست ارسال مدارک شده ولی در تقاضا نامه مشکل است که حق امضا یک نفر ما بوده برای تغییر چه کار باید کرد؟

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی سپتامبر 13, 2018 در 11:18 ق.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   پس از تائید نام امکان اصلاح موارد وجود ندارد.
   می توانید پس از ثبت شرکت ، تغییرات مربوطه را انجام دهید.

 4. قروزان ژوئن 2, 2018 در 1:30 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام بنده شرکت تاسیس نمودم مدت ارایه مدارک به پایان رسیده و درخواستم رد شده به سایت مراجعه کردم زده پذیرش درخواست اصلاحی یعنی چی این موضوع یعنی اعتبار شرکت از بین نرفته البته کد رهکیری جدید برام صادرشد

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی ژوئن 9, 2018 در 2:27 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   باتوجه به اتمام زمان نام شرکت، نام شرکت منقضی شده ، مجددا باید اقدام به اخذ نام نمایید.

 5. بهنود می 30, 2018 در 9:54 ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام میخواستم پبرسم آیا برای ساخت اپلیکیشن، احتیاج به ثبت شرکت هست؟
  ممنون

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی می 31, 2018 در 9:54 ق.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   برای ثبت اپلیکیشن نیازی به ثبت شرکت نمی باشد.

 6. کوه نژاد می 24, 2018 در 2:37 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  خسته نباشید
  تغییر در ادرس شرکت انجام و روزنامه رسمی هم چاپ شد. حالا برای درخواست جدید که میخواهیم تغییر درموضوع داشته باشیم سامانه اخطار میده که ” قبل از تأیید و یا رد آگهی قبلی توسط ذی سمت، صدور آگهی جدید برای شخصیت حقوقی امکان پذیر نمی باشد ”
  لطفا راهنمایی بفرمایید وقتی پیش نویس تایید شده و اگهی هم چاپ شده , کجا باید اگهی رو تایید کرد ؟

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی می 26, 2018 در 9:34 ق.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   ظاهرا شما یک صورتجلسه در اداره ثبت شرکتها دارید که از اداره تحویل گرفته نشده است.
   به اداره ثبت شرکتها مراجعه فرمائید.

 7. سجاد فوریه 18, 2018 در 11:58 ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام
  من یک بار اقدام به ثبت شرکت نموده ام و نام شرکت تایید شد ولی بخاطر نواقص ثبت شرکت دیگه ادامه ندادم ومدارک روپست نکردم
  ودوباره برای ثبت نام اقدام کردم که متاسفانه برخلاف سری قبل بعد از دو هفته نام شرکت درحال بررسی میباشد ولی در ثبت نام قبلی بعدار سه روز نام بررسی شددلیل چیست؟؟
  باتشکر

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی فوریه 19, 2018 در 10:48 ق.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   با در دست داشتن برگه پذیرش به اداره ثبت شرکتهای شهر خود مراجعه نمایید.

 8. امیر رشوند فوریه 5, 2018 در 4:49 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  صورتجلسه تغییر و الحاق مواردی به موضوع شرکت را تکمیل و ارسال کردم و نواقص خورد و چون نواقص مربوطه نیاز به مجوز داشت از ادامه آن منصرف شدم و تصمیم به ثبت درخواست تغییرات جدید شدم که دیگر مشمول دریافت مجوز نباشم . از یکی از دوستانم سوال کردم ، ایشان فرمودند باید در ابتدای متن صورتجلسه ذکر کنی : بدینوسیله کلیه سهامداران و اعضای هیئت مدیره انصراف خود را از کلیه صورتجلسات بلااقدام و ایرادی قبلی اعلام میداریم

  حال سوال بنده از کارشناس محترم این است که آیا بند ذکر شده فوق باید در متن الحاقی مربوط به ثبت تغییرات موضوع شرکت در خود سایت اداره ثبت نیز درج گردد و بدین تزتیب یعنی در روزنامه آن نیز به جاپ برسد و یا اگر اشتباه هست بفرمایید که داخل سایت چگونه این بند را اشاره کنم یا اصلا نیازی نیست به درج آن و فقط در متن صورتجلسه ارسالی باید باشد و یا بصورت نامه ای جداگانه اعلام گردد؟
  با سپاس

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی فوریه 7, 2018 در 4:11 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   این عبارت باید در سایت و همچنین در صورتجلسه قید گردد، اما در روزنامه چاپ نخواهد شد.

 9. هادی فوریه 4, 2018 در 4:40 ق.ظ - پاسخ دادن

  با سلام.
  تعیین نام برای شرکت مسئولیت محدود انجام شده. الان می بایست شرکتنامه و اساسنامه و دیگر مدارک را به صورت پی دی اف از همان قسمت رسید پذیرش دانلود و امضا کنم؟ و دیگر اینکه فراموش کردم حین ثبت نام در مادۀ 16 اساسنامه بنویسم که مدیرعامل اختیارات تام را دارد و جای آن الان خالی مانده است. آیا پیش از ارسال مدارک، خودم نام مدیرعامل را به اساسنامه اضافه کنم یا ممکن است بعدا مشکل پیش بیاید؟
  با سپاس فراوان

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی فوریه 4, 2018 در 2:42 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   در حال حاضر با تغییرات جدید اعمال شده روی سایت اداره ثبت شرکتها امکان هیچ گونه ویرایش و اصلاحی وجود ندارد.

ثبت ديدگاه