برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

آیین نامه نحوه آموزش اتباع خارجی

خانه » قوانین » اخبار حقوقی » آیین نامه نحوه آموزش اتباع خارجی

آیین نامه نحوه آموزش اتباع خارجی

شماره۱۳۸۹۷/ت۵۲۱۶۳هـ ۸/۲/۱۳۹۵
وزارت دادگستری ـ وزارت کشورـ وزارت آموزش و پرورش وزارت امور خارجه ـ سازمان مدیریت و برنامه¬ریزی کشور هیأت وزیران در جلسه ۱/۲/۱۳۹۵ به پیشنهاد شماره ۸۲۶۹/۰۱/۹۴ مورخ ۲۰/۴/۱۳۹۴ وزارت دادگستری و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آیین¬نامه نحوه آموزش اتباع خارجی را به شرح زیر تصویب کرد: آیین¬نامه نحوه آموزش اتباع خارجی
ماده۱ـ مدارک معتبر برای ثبت نام اتباع خارجی در مدارس وزارت آموزش و پرورش جهت پناهندگان و آوارگان صرفاً شامل یکی از موارد زیر می‌باشد:
الف ـ کارت هویت ویژه اتباع خارجی
ب ـ دفترچه پناهندگی
پ ـ برگ تردد خروجی مدت¬دار
ت ـ گذرنامه که دارای پروانه اقامت و یا روادید معتبر با اعتبار شش ماه باشد.
ث ـ کارت ویژه حمایت تحصیلی برای اتباع خارجی
تبصره۱ـ کارت موضوع بند «ث» توسط واحدهای اتباع خارجی وزارت کشور و صرفاً برای تحصیل اتباع صادر و صرفاً نزد ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور معتبر می¬باشد.
تبصره۲ـ وزارت کشور (اداره کل اتباع خارجی) و وزارت آموزش و پرورش می‌توانند از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد که مطابق اساسنامه خود در حوزه کودکان و نوجوانان فعالیت داشته و دارای مجوز از مراجع ذی¬ربط هستند، حسب مورد جهت شناسایی و یا تحصیل کودکان مورد نظر استفاده نمایند.
ماده۲ـ ثبت‌نام دانش‌آموزان موضوع این آیین‌نامه در مقاطع تحصیلی تا سطح دیپلم در مدارس دولتی همانند دانش‏آموزان ایرانی می¬باشد.
تبصره۱ـ تحصیل فرزندان ایثارگران اتباع خارجی در مدارس شاهد و مدارس ایثارگران با رعایت ضوابط و شرایط ورود به این مدارس، بلامانع است.
تبصره۲ـ تحصیل داوطلبانه پناهندگان در مدارس غیردولتی مطابق دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت آموزش و پرورش درخصوص این مدارس خواهد بود.
ماده۳ـ وزارت آموزش و پرورش همه ساله گزارش عملکرد اجرای این آیین‌نامه را تهیه و به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و وزارت امور خارجه ارایه می‌نماید تا بر اساس آن دستگاههای یادشده حسب مورد اقدامات لازم را در خصوص پیش‏بینی اعتبار مورد نیاز در لوایح بودجه سالانه و جذب کمک¬های بین‌المللی به عمل آورند.
ماده۴ـ تصویب¬نامه شماره ۴۲۳/ت۲۹۹۸۲هـ مورخ ۱۱/۱/۱۳۸۳ لغو می¬شود.
معاون اول رئیس‌جمهور ـ اسحاق جهانگیری

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star
2018-09-13T08:43:07+00:00

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

ثبت ديدگاه