برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

پشت نویسی سفته

پشت نویسی سفته

داراي تمام حقوق و مزايايي مي‌شود که به آن سند تعلق دارد. انتقال سفته با امضاي دارنده آن به عمل مي‌آيد، دارنده سفته مي‌تواند براي وصول وجه آن به ديگري وکالت دهد که در اين صورت بايد وکالت براي وصول قيد شود.

نحوه نوشتن سفته

نحوه تکمیل سفته یا در اصطلاح روش پر کردن سفته : طبق ماده 308 سفته علاوه بر امضا یا مهر باید دارای تاریخ بوده و علاوه بر این ، اطلاعات زیر هم روی آن ثبت شود: مبلغی که باید پرداخت شود، نام و نام خانوادگی گیرنده وجه ، تاریخ پرداخت وجه ، علاوه بر اینها نوشتن نام و نام خانوادگی صادر کننده ، اقامتگاه وی و محل پرداخت سفته نیز ضروری است. در صورتی که سفته برای شخص معینی صادر شود، نام و نام خانوادگی او در سفته آورده می شود، در غیر این صورت به جای نام او نوشته می شود در «وجه حامل». در صورتی که نام خانوادگی یک شخص معین نوشته شود، این شخص طلبکار می شود و در غیر این صورت هر کسی که سفته را در اختیار داشته باشد طلبکار محسوب می شود و می تواند در سر رسید سفته مبلغ آن را طلب کند  البته اگر سفته عندالمطالبه باشد، صادرکننده باید به محض مطالبه مبلغ آن را پرداخت کند.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star
2018-09-12T15:57:11+00:00

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

5 Comments

 1. پیمان نوامبر 10, 2018 در 10:06 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  من سفته به مبلغ ۲۵میلیون تومانیو که متعهد کسه دیگه بود برا وام امضا کردم برای کسی که برای وام گیرنده ضامن شده بود حالا وام گیرنده اقساطش معوق شده و ضامن سفته هایی که من و دو نفر دیگه امضا کرده بودیمو اجرا گزاشته و الان ابلاغیه اومده خواستم کمکم کنین اگه میشه ممنون میشم

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی نوامبر 27, 2018 در 11:13 ق.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   در صورتی که در متن سفته ها یا قرارداد جداگانه ای بر تضمینی بودن سفته ها تصریح شده باشد در صورتی دارنده سفته می تواند اقدام نماید که وجه مذکور را به بانک (مبلغ ضمانت را) پرداخت نموده باشید. در این حالت می شود از سفته ها استفاده نمود.

 2. امیر حسین ژوئن 20, 2017 در 11:20 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام و خسته نباشید جهت کرایه یک ماشین 150 میلیونی برای یک هفته باید سفته بدم به اندازه ی قیمت 150 میلیون
  مبلغ خرید سفته چقدر میشه و آیا باید تو سفته چیز خاصی بنویسم؟
  ممنون

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی ژوئن 21, 2017 در 9:00 ق.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   هزینه پرداختی بابت سفته را باید از شعبات بانکها استعلام نمایید.
   می توانید توضیحات گفته شده را یادداشت نمایید.

 3. اسماعیل مارس 22, 2017 در 11:04 ب.ظ - پاسخ دادن

  باسلام وعرض خسته نباشید.بنده درسال 93ضمانت وام مسکن شخصی رادربانک صادرات ماهنشان زنجان قبول کردم.وام مذکوربه دلایلی تعلق نگرفت.وچون چک وسفته های وام گیرنده راامضاکرده بودم برای تعیین تکلیف آن هابه بانک مراجعه نمودم.به گفته رییس بانک وقت ،که الان تغییرسمت داده مدارک مفقودگردیده است.چکارکنم تادرآینده مشکلی پیش نیاد.بانهایت سپاس

ثبت ديدگاه