برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

پشت نویسی سفته

پشت نویسی سفته

دارای تمام حقوق و مزایایی می‌شود که به آن سند تعلق دارد. انتقال سفته با امضای دارنده آن به عمل می‌آید، دارنده سفته می‌تواند برای وصول وجه آن به دیگری وکالت دهد که در این صورت باید وکالت برای وصول قید شود.

نحوه نوشتن سفته

نحوه تکمیل سفته یا در اصطلاح روش پر کردن سفته : طبق ماده ۳۰۸ سفته علاوه بر امضا یا مهر باید دارای تاریخ بوده و علاوه بر این ، اطلاعات زیر هم روی آن ثبت شود: مبلغی که باید پرداخت شود، نام و نام خانوادگی گیرنده وجه ، تاریخ پرداخت وجه ، علاوه بر اینها نوشتن نام و نام خانوادگی صادر کننده ، اقامتگاه وی و محل پرداخت سفته نیز ضروری است. در صورتی که سفته برای شخص معینی صادر شود، نام و نام خانوادگی او در سفته آورده می شود، در غیر این صورت به جای نام او نوشته می شود در «وجه حامل». در صورتی که نام خانوادگی یک شخص معین نوشته شود، این شخص طلبکار می شود و در غیر این صورت هر کسی که سفته را در اختیار داشته باشد طلبکار محسوب می شود و می تواند در سر رسید سفته مبلغ آن را طلب کند  البته اگر سفته عندالمطالبه باشد، صادرکننده باید به محض مطالبه مبلغ آن را پرداخت کند.

۱۳۹۵-۸-۲۳ ۱۱:۳۶:۲۶ +۰۳:۳۰

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32

من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

۳ ديدگاه

 1. امیر حسین خرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۰ بعد از ظهر- پاسخ دادن

  سلام و خسته نباشید جهت کرایه یک ماشین ۱۵۰ میلیونی برای یک هفته باید سفته بدم به اندازه ی قیمت ۱۵۰ میلیون
  مبلغ خرید سفته چقدر میشه و آیا باید تو سفته چیز خاصی بنویسم؟
  ممنون

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی خرداد ۳۱, ۱۳۹۶ در ۹:۰۰ قبل از ظهر- پاسخ دادن

   سلام
   هزینه پرداختی بابت سفته را باید از شعبات بانکها استعلام نمایید.
   می توانید توضیحات گفته شده را یادداشت نمایید.

 2. اسماعیل فروردین ۲, ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۴ بعد از ظهر- پاسخ دادن

  باسلام وعرض خسته نباشید.بنده درسال ۹۳ضمانت وام مسکن شخصی رادربانک صادرات ماهنشان زنجان قبول کردم.وام مذکوربه دلایلی تعلق نگرفت.وچون چک وسفته های وام گیرنده راامضاکرده بودم برای تعیین تکلیف آن هابه بانک مراجعه نمودم.به گفته رییس بانک وقت ،که الان تغییرسمت داده مدارک مفقودگردیده است.چکارکنم تادرآینده مشکلی پیش نیاد.بانهایت سپاس

ثبت ديدگاه