برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

راهنمای ثبت تغییرات اینترنتی (صورت جلسه)

خانه » مقالات » راهنمای ثبت تغییرات اینترنتی (صورت جلسه)

راهنمای ثبت تغییرات اینترنتی (صورت جلسه)

راهنمای ثبت تغییرات اینترنتی (صورت جلسه)

اطلاعات شرکت

متقاضی گرامی

جهت ورود اطلاعات صورتجلسه تغییرات شرکت ابتدا باید اطلاعات ذیل را پر نمایید:

اطلاعات شرکت

اگر شناسه ملی شرکت خود را در اختیار دارید آن را در قسمت مربوطه وارد و کلید «گام بعدی» را کلیک نمایید.

در صورتی که شناسه ملی شرکت را در اختیار ندارید می توانید با استفاده شماره ثبت و انتخاب نوع شرکت به مرحله بعد بروید.

۱- شماره ثبت شرکت: شماره ای که هنگام ثبت به شرکت اختصاص داده شده است. این شماره در صورتجلسه تاسیس و اساسنامه شرکت موجود است و می توانید به آن مراجعه نمایید.

۲- نوع شرکت: در این قسمت باید نوع شرکت خود را وارد نمایید به عنوان مثال شرکت سهامی خاص، با مسئولیت محدود، نسبی، تضامنی یا غیره می تواند باشد.

اطلاعات جلسه

در صفحه بعدی ابتدا نوع صورتجلسه که به عنوان مثال می تواند مجمع عمومی سالیانه، مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده و غیره باشد تعیین می شود. توجه داشته باشید که نوع صورتجلسه بر اساس نوع شرکت متفاوت است بنابراین اگر شرکت سهامی خاص باشد نوع صورتجلسات آن با صورتجلسات شرکت با مسئولیت محدود متفاوت خواهد بود. آنچه در نوع صورتجلسه مشاهده می نمایید صورتجلساتی است که با توجه به نوع شرکت می توانید انتخاب کنید.

نصاب جلسه نیز مشخص می نماید که جلسه با حضور تمامی اعضا تشکیل شده یا اکثریت اعضا حضور دشته اند که در این حالت نیز باید آیتم مورد نظر مشخص شود.

نام و نام خانوادگی، شماره ملی و شماره همراه متقاضی جهت اطلاع رسانی و دسترسی در مواقع خاص نیز باید در این قسمت وارد شود.

همچنین «سمت متقاضی» که نشان می دهد شخص درخواست کننده اصیل است یا وکیل.

در این قسمت باید تاریخ جلسه ای که برگزار شده است مشخص شود.

ساعت شروع و خاتمه جلسه نیز در قسمت های مربوطه وارد می شود. ذکر این نکته ضروری است که تقدم و تاخر ساعات جلسات را در صورتی که چند جلسه در یک روز تشکیل شده باشد رعایت فرمایید.

در انتها با کلیک بر روی کلید «گام بعدی» به صفحه بعد می رویم.در این مرحله نیز می توان با کلیک بر روی کلید «پذیرش موقت» شماره دسترسی ۱۹ رقمی دریافت نمایید.

نام و نام خانوادگی و سمت امضاء کننده دفتر باید مشخص شود. همچنین «وضعیت توکیل امضا کننده» نشان می دهد که حق توکیل اعطا شده است یا خیر.

تصمیمات جلسه

در این صفحه تصمیماتی که که در جلسه اتخاذ شده وارد می شود. لازم به ذکر است تصمیماتی که نمایش داده می شود بر اساس نوع صورتجلسه متغیر است. بنابراین اگر تصمیم جلسه در فهرست مورد نظر وجود نداشته باشد ممکن است که شما مجاز به اتخاذ چنین تصمیمی در این نوع جلسه نباشید. ابتدا با کلیک بر روی  کلید   از فهرست نوع تصمیم، تصمیم مورد نظر را انتخاب نموده سپس کلید «افزودن تصمیم جلسه» را کلیک می نماییم. اگر در یک جلسه چند تصمیم اتخاذ شده باشد که باید در یک صورتجلسه گنجانده شود، از فهرست نوع تصمیم انتخاب نموده و کلید «افزودن تصمیم جلسه» را مجدداً کلیک می نماییم. برای حذف یک تصمیم بر روی   کلیک می نماییم. در انتها با کلیک بر روی کلید «گام بعدی» به صفحه بعد می رویم.

اگر در موضوع جلسه شما تغییر نام وجود داشته باشد پس از کلیک بر روی کلید «گام بعدی» به صفحه «نام-های درخواستی» می رود و در غیر این صورت به صفحه «اشخاص جلسه» منتقل می شود.

نام های درخواستی

در ابتدا «اولویت» را مشخص می نماییم. یعنی به ترتیب اسامی که مدنظر است پیشنهاد داده می شود. ذکر این نکته لازم به نظر می رسد که اگر اولویت های بالاتر مورد قبول باشد به اولویت های بعدی ترتیب اثر داده نمی شود. سپس در فیلد «نام درخواستی» اسم مورد نظر تایپ می شود. در قسمت «توضیحات متقاضی» اگر شرح یا توضیح اضافه لازم بود می توان اضافه نمود. پس از آن با کلیک بر روی کلید «ثبت نام» اسم پیشنهادی خود را اضافه می نمایید. تعداد اسامی پیشنهادی نباید از ۵ اسم بیشتر باشد. برای حذف یک اسم بر روی کلید «حذف» کلیک می نماییم. در انتها با کلیک بر روی کلید «گام بعدی» به صفحه بعد می رویم.

اشخاص جلسه

در این مرحله باید اعضایی که در جلسه حضور دارند و سمت هر یک را مشخص نمایید. ممکن است شخصی به عنوان وکیل یا نماینده یک نفر دیگر در جلسه حضور داشته باشد. همچنین اگر شخصی صرفاً به عنوان سهامدار شرکت داشته باشد این عنوان انتخاب می شود. اما توجه نمایید که اگر شخصی سمتی در جلسه دارد، به عنوان مثال رئیس یا منشی جلسه است و جزء سهامداران نیز محسوب می شود باید سمتی که در جلسه دارد انتخاب شود. در این صفحه باید «نوع شخص»، «نام شخص»، «نام خانوادگی شخص»،  «شماره ملی» و «نام پدر» باید ورود اطلاعات شود.گزینه ای به نام «تابعیت شخص»  وجود دارد. در این گزینه دو انتخاب وجود دارد اولی «ایرانی» و دومی «غیر ایرانی» است. اگر گزینه ایرانی انتخاب شود باید حتماً شماره ملی شخص وارد شود و در صورتی که غیر ایرانی انتخاب شود باید «شماره گذرنامه» ورود اطلاعات شود.  اگر نوع شخص، شخص حقوقی باشد نیز «نام شخص»، «شناسه ملی»، و «شماره ثبت» اجباری است.

سمت اشخاص جلسه

در این صفحه سمت اشخاص جلسه معین می شود. ابتدا «اشخاص جلسه» را از افرادی که قبلاً وارد کرده ایم انتخاب می شود. سپس «سمت در شرکت» نیز از فهرست مربوطه انتخاب می شود. بعد از آن «سمت در جلسه» انتخاب می شود.

ارتباط اشخاص جلسه

اگر سمت شخص در جلسه «نماینده سهام دار» یا «وکیل سهام دار» باشد در این صفحه وارد می شود. در این بخش ابتدا «نماینده/وکیل» انتخاب می شود. این فیلد بر اساس آنچه قبلاً وارد شده است انتخاب می شود. سپس «نوع نمایندگی» مانند وکیل، وصی، قیم یا غیره را از فهرست انتخاب می کنیم. پس از آن «نماینده شده/موکل» یعنی کسی که این شخص وکیل او شده است انتخاب می شود. در انتها کلید «ثبت ارتباط شخص» را کلیک می کنیم. اگر بخواهیم اطلاعات وارد شده را پاک کنیم از کلید «حذف ارتباط شخص» استفاده می نماییم. اگر بخواهیم تغییری در اطلاعات ایجاد کنیم بر روی صفحه کلید «مشاهده» را کلیک می نماییم. در انتها با کلیک بر روی کلید «گام بعدی» به صفحه بعد می رویم.

مدارک مورد نیاز

در این صفحه بنا به تصمیماتی که انتخاب شده و نوع صورتجلسه مدارکی را که متقاضی باید ارائه نماید را به صورت خودکار نشان می دهد. در سمت راست فرم گزینه ای به نام «تایید مدارک مورد نیاز» وجود دارد که باید تیک بخورد. در واقع با زدن این تیک متقاضی تایید می نماید که مدارک مورد نیاز را مطالعه نموده ونسبت به تهیه و ارائه انها اقدام می نماید.در انتها با کلیک بر روی کلید مرحله بعدی به صفحه بعد می رویم.

متن صورتجلسه

در این صفحه باید متن صورتجلسه تایپ شود. برای جلوگیری از اتلاف وقت می توانید از متون پیش فرضی که در سامانه تعبیه شده است استفاده نمایید. این متون بر اساس آنچه در تصمیمات انتخاب شده است تغییر می کند. برای این کار باید کلید «دریافت متن پیشنهادی رایانه» را کلیک نماییم. همچنین این متون کاملاً قابل تغییر است و قابلیت کپی و الصاق نیز دارد. در این مرحله و پس از تکمیل صورتجلسه کلید «پذیرش نهایی» را کلیک می کنیم.

پذیرش نهایی

وقتی اطلاعات صورتجلسه به طور کامل و با دقت توسط متقاضی وارد رایانه شد، جهت ارسال صورتجلسه مکانیزه به ثبت شرکت ها، متقاضی باید  را کلیلک کند.پس از کلیک برروی این دکمه رایانه “تاییدیه پذیرش” را به متقاضی نشان می دهد که متقاضی باید به دقت آن را مطالعه کرده و بر اساس آن عمل کند.در ضمن متقاضی هر زمان نیاز داشت می تواند مجددا تاییدیه  پذیرش را با کلیک بر روی چاپ مشاهده کند.

در مورد نویسنده:

کارشناس حقوقی
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

۲۰۱ ديدگاه

 1. محمدی شهریور ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۲ بعد از ظهر- پاسخ دادن

  سلام من میخوام آدرس شرکت روتغییر بدم ولی نمیدونم توانتخاب تصمیم باید کدوم گزینه روانتخاب کنم.

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی شهریور ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۵ قبل از ظهر- پاسخ دادن

   سلام
   گزینه ی تغییر آدرس را انتخاب نمایید.

 2. بهرامی مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ در ۸:۱۷ قبل از ظهر- پاسخ دادن

  سلام آیا پس از ثبت امکان ویرایش مجدد وجود دارد؟

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی مرداد ۲۴, ۱۳۹۶ در ۳:۳۶ بعد از ظهر- پاسخ دادن

   سلام
   قبل از ارسال صورتجلسات به اداره ثبت امکان ویرایش وجود دارد.

 3. احمد سليماني مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۶ بعد از ظهر- پاسخ دادن

  با سلام و احترام
  ما یک شرکت مسؤلیت محدود داریم و دو نَفَر عضو هستیم و هر یک ۵٠ درصد سهام داریم
  اکنون قصد داریم ۵٠ درصد یکی از نفرات را به شخص سوم جدید انتقال بدیم به شکلی که در سمتش باقی باشد و به عنوان مدیر عامل که بوده باقی باشد
  میشه لطف کنید راهنمایی کنید ؟

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۳ بعد از ظهر- پاسخ دادن

   سلام
   لطفا با موسسه تماس حاصل فرمائید.

 4. مهرمنش مرداد ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۵۵ بعد از ظهر- پاسخ دادن

  سلام بعد از ثبت نهایی و گرفتن رسید (شرکت مسئولیت محدود)چه مدارکی رو باید پست کنیم و هزینه های مربوطه چگونه باید پرداخت شودباتشکر

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی مرداد ۱۲, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۲ قبل از ظهر- پاسخ دادن

   سلام
   هزینه ها در اداره ثبت شرکتها پرداخت می گردد.
   بسته به این که نوع شرکت چه می باشد، مدارک لازم روی برگه های اداره ثبت یادداشت گردیده است.

 5. عبادی مرداد ۱, ۱۳۹۶ در ۸:۳۴ قبل از ظهر- پاسخ دادن

  با سلام
  من می خوام صورت جلسه تغییر بازرس شرکت سهامی خاص رو ثبت کنم متن صورت جلسه چگونه انتخاب شود ؟ لطفن راهنمایی کنین .

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی مرداد ۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۵ بعد از ظهر- پاسخ دادن

   سلام
   شما می توانید متن صورتجلسه را از سایت موسسه فردا دریافت نمایید.

 6. اوتادی تیر ۲۰, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۸ قبل از ظهر- پاسخ دادن

  با سلام و عرض خسته نباشید و تششکر بابت پاسخگویی های شما من برای ثبت تغیرات شرکت با مسئولیت محدود در سامانه دچار مشکل شدم و چند سوال از حضور شما داشتم ممنون میشم اگر لطف کنید و در صورت امکان پاسخ بدید تغیراتی که قصد انجامش رو داریم خروج مدیر عامل قبلی که بدون سهم الشرکه هم هستند و انتصاب رئیس هیئت مدیره فعلی با حفظ سمت قبلی به عنوان مدیر عامل جدید هست الان چند تا مشکل وجود داره اول اینکه اصلا در مجمع عمومی فوق العاده گزینه ای به نام خروج وجود نداره و بعد حتی اگر کاهش یا افزایش رو هم بزنیم آیا باید در همین مرحله تعیین مدیر عامل رو انتخاب کنیم و یا به صورت جداگانه باید ثبت شود؟ و سوالی که از همه مهتره چون اصلا نمیدونم باید چطوری مشکل رو رفعش کنم در قسمت ثبت سمت اشخاص برای مدیر عامل گزینه حذف رو انتخاب میکنیم و برای رییس هیئت مدیره گزینه ویرایش رو ولی در قسمتی که میخو.اهیم اطاعات رو وارد کنیم نام مدیر عامل ذخیره می شود برای حذف ولی نام رییس هیئت مدیره به هیچ عنوان ذخیره نمیشود و اگر هم بر روی گزینه گام بعدی کلیک کنم با ارور سمت آقای ….. را ذخیره کنید مواجه میشم که هیچ راه حلی برای ذخیره شدن ایشون ندارم و اصلا فیلد مربوط به سمت قبلی ایشون بسته است و نمیتوان گزینه ای را انتخاب کرد رد صورتی که برای مدیر عامل که قصد خروج دارن وقتی بر روی سمت قبلی کلیک میکنیم میتوان گزینه مدیر عامل را انتخاب کرد . در ضمن یک بار هم مدارک رو ارسال کردیم که رد شد و دلیلش هم عدم درج کلیه تصمیمات صورتجلسه ارسالی بوده است.
  امیدوارم خوب توضیح داده باشم تا بتونم از راهنمایی های عالیتون استفاده کنم.

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی تیر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۳:۰۶ بعد از ظهر- پاسخ دادن

   سلام
   لطفا با موسسه تماس حاصل فرمائید.

 7. سلام تیر ۱۷, ۱۳۹۶ در ۲:۱۹ بعد از ظهر- پاسخ دادن

  سلام در صورتی که بخواهیم همزمان تمدید هیئت مدیره و تغییر آدرس را ثبت کنیم باید دو درخواست ثبت کنیم؟ و اگر یک درخواست است چه نوع جلسه ای را باید انتخاب کنیم؟؟؟

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی تیر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱:۵۴ بعد از ظهر- پاسخ دادن

   سلام
   باید با دو صورتجلسه ارجاع شود.

 8. بهزادی تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۸:۴۶ قبل از ظهر- پاسخ دادن

  با سلام،
  رسید بارکد داری که میبایستی بابت تغییرات صورتجلسه به اداره پست تحویل دهیم و یک نسخه هم به پاکت پستی بچسبانیم را از چه لینکی میبایستی گرفته شود؟

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی تیر ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۷ قبل از ظهر- پاسخ دادن

   سلام
   رسید تغییرات و رسید پذیرش را از سایت اداره ثبت شرکتها باید پرینت بگیرید.

 9. ویدا خرداد ۲۲, ۱۳۹۶ در ۳:۱۲ بعد از ظهر- پاسخ دادن

  سلام کارمند دولت میتواند درشرکت های سهامی خاص سهامدار باشد.ممنون

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی خرداد ۲۳, ۱۳۹۶ در ۸:۵۷ قبل از ظهر- پاسخ دادن

   سلام
   کارمند رسمی شرکت می تواند فقط ۴ درصد از سهام یک شرکت را داشته باشد.

 10. سهراب خرداد ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۷ بعد از ظهر- پاسخ دادن

  سلام. مراحل مختلف تعییرات را جهت تمدید دوره ی بازرسین شرکت در سامانه ی اینترنتی انجام دادم و به بخش تائید و مدارک مورد نیاز رسیده ام یکی از این مدارک عبارت است از:
  “در صورتیکه مجمع مذکور با حضور اکثریت سهامداران تشیکل شده باشد ارائه اصل آگهی دعوت ( ماده ۹۷ لایحه اصلاحی قانون تجارت) الزامی می باشد”
  نمونه فرم آگهی دعوت را از سامانه مربوطه دریافت کرده ام. ولی ادامه روند جهت تهیه این مدرک را نمیدانم خواهشمند است ضمن توضیح تهیه این مدرک در صورت امکان روند باقی مانده کار را توضیح دهید

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی خرداد ۲۰, ۱۳۹۶ در ۳:۴۰ بعد از ظهر- پاسخ دادن

   سلام
   در صورتی که تمامی سهامداران در جلسه حضور نداشته باشند ، باید آگهی دعوت در جلسه در روزنامه کثیرالانتشار شرکت درج گردد.
   در صورتی که کلیه سهامداران در جلسه باشند نیازی به درج آگهی و ارسال این مدارک به اداره ثبت شرکتها نمی باشد.

ثبت ديدگاه