برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

راهنمای ثبت تغییرات اینترنتی (صورت جلسه)

خانه » مقالات » راهنمای ثبت تغییرات اینترنتی (صورت جلسه)

راهنمای ثبت تغییرات اینترنتی (صورت جلسه)

راهنمای ثبت تغییرات اینترنتی (صورت جلسه)

اطلاعات شرکت

متقاضی گرامی

جهت ورود اطلاعات صورتجلسه تغییرات شرکت ابتدا باید اطلاعات ذیل را پر نمایید:

اطلاعات شرکت

اگر شناسه ملی شرکت خود را در اختیار دارید آن را در قسمت مربوطه وارد و کلید «گام بعدی» را کلیک نمایید.

در صورتی که شناسه ملی شرکت را در اختیار ندارید می توانید با استفاده شماره ثبت و انتخاب نوع شرکت به مرحله بعد بروید.

1- شماره ثبت شرکت: شماره ای که هنگام ثبت به شرکت اختصاص داده شده است. این شماره در صورتجلسه تاسیس و اساسنامه شرکت موجود است و می توانید به آن مراجعه نمایید.

2- نوع شرکت: در این قسمت باید نوع شرکت خود را وارد نمایید به عنوان مثال شرکت سهامی خاص، با مسئولیت محدود، نسبی، تضامنی یا غیره می تواند باشد.

اطلاعات جلسه

در صفحه بعدی ابتدا نوع صورتجلسه که به عنوان مثال می تواند مجمع عمومی سالیانه، مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده و غیره باشد تعیین می شود. توجه داشته باشید که نوع صورتجلسه بر اساس نوع شرکت متفاوت است بنابراین اگر شرکت سهامی خاص باشد نوع صورتجلسات آن با صورتجلسات شرکت با مسئولیت محدود متفاوت خواهد بود. آنچه در نوع صورتجلسه مشاهده می نمایید صورتجلساتی است که با توجه به نوع شرکت می توانید انتخاب کنید.

نصاب جلسه نیز مشخص می نماید که جلسه با حضور تمامی اعضا تشکیل شده یا اکثریت اعضا حضور دشته اند که در این حالت نیز باید آیتم مورد نظر مشخص شود.

نام و نام خانوادگی، شماره ملی و شماره همراه متقاضی جهت اطلاع رسانی و دسترسی در مواقع خاص نیز باید در این قسمت وارد شود.

همچنین «سمت متقاضی» که نشان می دهد شخص درخواست کننده اصیل است یا وکیل.

در این قسمت باید تاریخ جلسه ای که برگزار شده است مشخص شود.

ساعت شروع و خاتمه جلسه نیز در قسمت های مربوطه وارد می شود. ذکر این نکته ضروری است که تقدم و تاخر ساعات جلسات را در صورتی که چند جلسه در یک روز تشکیل شده باشد رعایت فرمایید.

در انتها با کلیک بر روی کلید «گام بعدی» به صفحه بعد می رویم.در این مرحله نیز می توان با کلیک بر روی کلید «پذیرش موقت» شماره دسترسی 19 رقمی دریافت نمایید.

نام و نام خانوادگی و سمت امضاء کننده دفتر باید مشخص شود. همچنین «وضعیت توکیل امضا کننده» نشان می دهد که حق توکیل اعطا شده است یا خیر.

تصمیمات جلسه

در این صفحه تصمیماتی که که در جلسه اتخاذ شده وارد می شود. لازم به ذکر است تصمیماتی که نمایش داده می شود بر اساس نوع صورتجلسه متغیر است. بنابراین اگر تصمیم جلسه در فهرست مورد نظر وجود نداشته باشد ممکن است که شما مجاز به اتخاذ چنین تصمیمی در این نوع جلسه نباشید. ابتدا با کلیک بر روی  کلید   از فهرست نوع تصمیم، تصمیم مورد نظر را انتخاب نموده سپس کلید «افزودن تصمیم جلسه» را کلیک می نماییم. اگر در یک جلسه چند تصمیم اتخاذ شده باشد که باید در یک صورتجلسه گنجانده شود، از فهرست نوع تصمیم انتخاب نموده و کلید «افزودن تصمیم جلسه» را مجدداً کلیک می نماییم. برای حذف یک تصمیم بر روی   کلیک می نماییم. در انتها با کلیک بر روی کلید «گام بعدی» به صفحه بعد می رویم.

اگر در موضوع جلسه شما تغییر نام وجود داشته باشد پس از کلیک بر روی کلید «گام بعدی» به صفحه «نام-های درخواستی» می رود و در غیر این صورت به صفحه «اشخاص جلسه» منتقل می شود.

نام های درخواستی

در ابتدا «اولویت» را مشخص می نماییم. یعنی به ترتیب اسامی که مدنظر است پیشنهاد داده می شود. ذکر این نکته لازم به نظر می رسد که اگر اولویت های بالاتر مورد قبول باشد به اولویت های بعدی ترتیب اثر داده نمی شود. سپس در فیلد «نام درخواستی» اسم مورد نظر تایپ می شود. در قسمت «توضیحات متقاضی» اگر شرح یا توضیح اضافه لازم بود می توان اضافه نمود. پس از آن با کلیک بر روی کلید «ثبت نام» اسم پیشنهادی خود را اضافه می نمایید. تعداد اسامی پیشنهادی نباید از 5 اسم بیشتر باشد. برای حذف یک اسم بر روی کلید «حذف» کلیک می نماییم. در انتها با کلیک بر روی کلید «گام بعدی» به صفحه بعد می رویم.

اشخاص جلسه

در این مرحله باید اعضایی که در جلسه حضور دارند و سمت هر یک را مشخص نمایید. ممکن است شخصی به عنوان وکیل یا نماینده یک نفر دیگر در جلسه حضور داشته باشد. همچنین اگر شخصی صرفاً به عنوان سهامدار شرکت داشته باشد این عنوان انتخاب می شود. اما توجه نمایید که اگر شخصی سمتی در جلسه دارد، به عنوان مثال رئیس یا منشی جلسه است و جزء سهامداران نیز محسوب می شود باید سمتی که در جلسه دارد انتخاب شود. در این صفحه باید «نوع شخص»، «نام شخص»، «نام خانوادگی شخص»،  «شماره ملی» و «نام پدر» باید ورود اطلاعات شود.گزینه ای به نام «تابعیت شخص»  وجود دارد. در این گزینه دو انتخاب وجود دارد اولی «ایرانی» و دومی «غیر ایرانی» است. اگر گزینه ایرانی انتخاب شود باید حتماً شماره ملی شخص وارد شود و در صورتی که غیر ایرانی انتخاب شود باید «شماره گذرنامه» ورود اطلاعات شود.  اگر نوع شخص، شخص حقوقی باشد نیز «نام شخص»، «شناسه ملی»، و «شماره ثبت» اجباری است.

سمت اشخاص جلسه

در این صفحه سمت اشخاص جلسه معین می شود. ابتدا «اشخاص جلسه» را از افرادی که قبلاً وارد کرده ایم انتخاب می شود. سپس «سمت در شرکت» نیز از فهرست مربوطه انتخاب می شود. بعد از آن «سمت در جلسه» انتخاب می شود.

ارتباط اشخاص جلسه

اگر سمت شخص در جلسه «نماینده سهام دار» یا «وکیل سهام دار» باشد در این صفحه وارد می شود. در این بخش ابتدا «نماینده/وکیل» انتخاب می شود. این فیلد بر اساس آنچه قبلاً وارد شده است انتخاب می شود. سپس «نوع نمایندگی» مانند وکیل، وصی، قیم یا غیره را از فهرست انتخاب می کنیم. پس از آن «نماینده شده/موکل» یعنی کسی که این شخص وکیل او شده است انتخاب می شود. در انتها کلید «ثبت ارتباط شخص» را کلیک می کنیم. اگر بخواهیم اطلاعات وارد شده را پاک کنیم از کلید «حذف ارتباط شخص» استفاده می نماییم. اگر بخواهیم تغییری در اطلاعات ایجاد کنیم بر روی صفحه کلید «مشاهده» را کلیک می نماییم. در انتها با کلیک بر روی کلید «گام بعدی» به صفحه بعد می رویم.

مدارک مورد نیاز

در این صفحه بنا به تصمیماتی که انتخاب شده و نوع صورتجلسه مدارکی را که متقاضی باید ارائه نماید را به صورت خودکار نشان می دهد. در سمت راست فرم گزینه ای به نام «تایید مدارک مورد نیاز» وجود دارد که باید تیک بخورد. در واقع با زدن این تیک متقاضی تایید می نماید که مدارک مورد نیاز را مطالعه نموده ونسبت به تهیه و ارائه انها اقدام می نماید.در انتها با کلیک بر روی کلید مرحله بعدی به صفحه بعد می رویم.

متن صورتجلسه

در این صفحه باید متن صورتجلسه تایپ شود. برای جلوگیری از اتلاف وقت می توانید از متون پیش فرضی که در سامانه تعبیه شده است استفاده نمایید. این متون بر اساس آنچه در تصمیمات انتخاب شده است تغییر می کند. برای این کار باید کلید «دریافت متن پیشنهادی رایانه» را کلیک نماییم. همچنین این متون کاملاً قابل تغییر است و قابلیت کپی و الصاق نیز دارد. در این مرحله و پس از تکمیل صورتجلسه کلید «پذیرش نهایی» را کلیک می کنیم.

پذیرش نهایی

وقتی اطلاعات صورتجلسه به طور کامل و با دقت توسط متقاضی وارد رایانه شد، جهت ارسال صورتجلسه مکانیزه به ثبت شرکت ها، متقاضی باید  را کلیلک کند.پس از کلیک برروی این دکمه رایانه “تاییدیه پذیرش” را به متقاضی نشان می دهد که متقاضی باید به دقت آن را مطالعه کرده و بر اساس آن عمل کند.در ضمن متقاضی هر زمان نیاز داشت می تواند مجددا تاییدیه  پذیرش را با کلیک بر روی چاپ مشاهده کند.

در مورد نویسنده:

کارشناس حقوقی
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

223 Comments

 1. محمد مرادی می 21, 2017 در 8:21 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام.
  برای ثبت تغییرات در مرحله آخر که متن صورت جلسه رو خود سایت میده. یه قسمتی هست که نوشته طبق اختیارات حاصله از ماده… تبصره … اساسنامه شرکت تصویب شد. شکاره ماده و تبصره رو چی باید بزنیم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی ژوئن 10, 2017 در 3:38 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   تعداد ماده ها و تبصره های موجود در اساسنامه را باید در این قسمت وارد نمایید.

 2. موسوی می 18, 2017 در 4:12 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  من برای تغییرآدرس موسسه غیر تجاری اقدام کردم وتمام مراحل را انجام دادم . درنهایت دوتافرم رو برای چاپ روی سایت قرار دادن ۱. رسیرپذیرش اینترنتی .۲.رسیدتغییرات مطابق اطلاعات وارد شده.
  حال باید مدارک رو به اداره ثبت شرکتها بفرستم وتوسایت هم متن صورتجلسه رو نمیاره . برای چاپ وپرینت متن صورتجلسه باید چکار کنم واز کجا متن صورتجلسه روبیارم

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی می 20, 2017 در 3:06 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   متن صورتجلسه را باید قبل از نهایی نمودن درخواست از روی سایت بر می داشتید.

 3. آهنگری می 16, 2017 در 11:15 ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام بنده در سال 92 یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت نموده ام ، در حال حاضرقصد الحاق موضوعاتی به موضوع قبلی شرکت دارم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که چه روندی را باید طی کنم و چه صورتجلساتی را باید تکمیل کنم
  با تشکر

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی می 20, 2017 در 2:48 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   باید صورتجلسه ای بابت الحاق به موضوع شرکت تهیه نمایید و به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایید.

 4. رهبر می 8, 2017 در 2:54 ب.ظ - پاسخ دادن

  باسلام و خسته نباشید
  بنده هنگام شروع ثبت تغییر به مشکلی خوردم
  زمانی که شناسه و اطلاعات را وارد کردم با این پیغام روبرو شدم
  “بدلیل عدم چاپ آگهی های قبلی در روزنامه ی رسمی , امکان پذیرش صورتجلسه جدید برای شخصیت حقوقی مورد نظر وجود ندارد .”
  حال بفرمایید برای حل این مشکل من میتوانم درخواست های قبلی را که سیستم شماره پیگیری انها را به من داده , پاک کنم ؟ یا راه حل دیگری هم دارد؟
  ممنونم

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی می 9, 2017 در 9:28 ق.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   شما باید هزینه های صورتجلسه قبلی را پرداخت نماییدتا امکان پذیرش مجدد را داشته باشید.

 5. مجیدی می 2, 2017 در 10:35 ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام با تشکر از وقتی که برای دوستان و بند ه گذاشتید سوالی داشتم که اگر در یک مجمع عموی فوق العاده تغییر شرکت و استعفای دسته جمعی باشد تا مرحله حاضرین مشکلی نیست بعد ان که 2 ماه از مدت هیئت مدیره باقی مانده چطوری باید اقدام کنیم که و در قسمت ثبت صورتجلسات استفا وجود نداری چه ایتمی رو باید انتخاب کنم تا ادامه بدهم و بدنبال ان یک مجمع عموی عادی برگزار شده انتخابات برگزار شده ان را باید جدا اقدام کنم مجیدی باتشکر فراوان

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی می 4, 2017 در 9:51 ق.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   استعفای دسته جمعی فقط در شرکتهای تعاونی طبق فرمتهای خاص خودشان امکان پذیر می باشد.

 6. لیلا می 1, 2017 در 12:32 ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام .
  در ثبت تغییرات شرکت تعاونی جهت معرفی مدیر عامل به اداره کار به دلیل مشکلات مالی تعاونی نوع تصمیم جلسه را درخواست مدیران انتخاب کنیم یا مورد دیگری باید انتخاب بشود ؟
  ممنون میشم اگر جواب بدید.

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی می 2, 2017 در 12:43 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   با این عبارت نیز می توانید تغییرات را به اداره ثبت اعلام نمایید.

 7. تجارت فردا می 1, 2017 در 9:01 ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر

  اصل گواهی دعوت جلسه چیست؟

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی می 2, 2017 در 12:42 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   سوال شما واضح نیست.
   در صورتی که باید دعوت به جلسه در روزنامه آگهی می شد باید اصل روزنامه به اداره ثبت ارسال گردد.

 8. سایه آوریل 28, 2017 در 3:33 ب.ظ - پاسخ دادن

  باسلام و خسته نباشید
  متن صورتجلسه رو که وارد میکنیم در قسمت نهایی وقتی آگهی تاسیس به نمایش درمیاد اعداد و ارقام به هم ریخته میشوند در حالی که من متن صورتجلسه رو بارها چک کردم و درسته.
  اگر امکان داره راهنمایی کنید که این مشکل و چطور برطرف کنم
  ممنونم

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی آوریل 29, 2017 در 8:51 ق.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   در صورتی که تمامی موارد در سایت صحیح وارد شده باشد ، کار را نهایی نمایید.

   • سایه آوریل 29, 2017 در 7:36 ب.ظ - پاسخ دادن

    ممنونم
    در قسمت اساسنامه هم یه مشکلی هست
    اساسنامه ی دستی شرکت که سالها پیش تنظیم شده شامل ۳۷ ماده و ۷ تبصره ست اما در قسمت اساسنامه ی نمایش داده شده در سایت ۶۴ تبصره و ۱۱ ماده ثبت شده مشاهده میشود …آیا در اساسنامه های جدید این مقدار تبصره و ماده تثبیت شده اند؟ یا باید اساسنامه ی دستی تنظیم شده ی شرکت و وارد کرد؟

    • مشاور حقوقی
     مشاور حقوقی می 2, 2017 در 12:26 ب.ظ - پاسخ دادن

     سلام
     برای تغییرات شرکت نیازی به ورود اطلاعات اساسنامه داخل سایت نمی باشد.

 9. sama آوریل 18, 2017 در 3:12 ب.ظ - پاسخ دادن

  یا عرض سلام و خسته نباشید
  من تمام ی مراحل ثبت صورتجلسه را رفتم و در قسمت آخر متن صورتجلسه را وارد نکرده و اشتباها پذیرش نهایی کردم و رسید پذیرش نهایی نمیتونم دریافت کنم اگه ممکن است راهنمایی کنید.

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی آوریل 20, 2017 در 11:47 ق.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   شما می توانید انصراف از درخواست دهید.

 10. مجید جراغی مارس 7, 2017 در 6:40 ب.ظ - پاسخ دادن

  منظور از وکیل یا اصیل وهمچنین بدون حق توکیل در شرکتهای تعاونی یعنی چی

  • مشاور حقوقی
   مشاور حقوقی مارس 8, 2017 در 4:45 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   منظور این است که وکیل شخص کارهای مربوطه را به انجام برساند یا خود شخص.

ثبت ديدگاه