برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی کتابخوانی رضوی در انزلی

خانه » اخبار مناطق آزاد تجاری » اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی کتابخوانی رضوی در انزلی

اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی کتابخوانی رضوی در انزلی

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی کتابخوانی رضوی گفت: توسعه فرهنگی از زیربناهای توسعه اقتصادی است.

به گزارش فرینا، مراسم اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی کتابخوانی رضوی و آیین تجلیل از برگزیدگان و حامیان جشنواره با حضور رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، حجت الاسلام شاه مرادی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه شهرهای گیلان، خادمان امام رضا(ع)، مدیران دستگاه های اجرایی و نهادهای فرهنگی گیلان، معاونین و مدیران این سازمان و مدیرکل و مدیران کتابخانه های عمومی گیلان در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي با بیان اینکه برخی با اشاره به رویکرد اقتصادی مناطق آزاد نسبت به فعالیت این سازمان در این حوزه های دیگر همانند موارد فرهنگی و ورزشی ابهام وارد می کنند، گفت: توجه به مقولات فرهنگی از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی به منظور فرهنگ سازی در زمینه اهمیت سرمایه گذاری و تولید صورت می گیرد، چراکه رونق اقتصادی بدون اهمیت دادن به اقدامات و برنامه های فرهنگی میسر نیست.

رضا مسرور، فرهنگ سازی در زمینه های اشتغال و توسعه اقتصادی را حائز اهمیت دانست و گفت: بدون ترویج  فرهنگ لزوم اهمیت دادن به سرمایه گذاری، رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال استان میسر نیست و بر همین اساس سازمان منطقه آزاد انزلی درکنار حمایت از برنامه های فرهنگی درسطح استان به توسعه زیر ساختهای فرهنگی هم توجه دارد.

مسرور با بیان اینکه در سه سال اخیر براساس آمار 6 مسجد، 3 خانه عالم، 3 زمین ورزشی و 40 مدرسه در محدوده منطقه از سوی این سازمان بازسازی و نوسازی شده و این در حالی است که طی این مدت مرکز تفریحات دریایی و مجموعه ورزشهای ساحلی مرحوم قایقران ساخته شده و این سازمان میزبانی از مسابقات کشوری و بین المللی ورزشی و رویدادهای فرهنگی ملی را نیز بر عهده داشته است.

وي با اعلام حمایت سازمان متبوع خود از 300 برنامه فرهنگی و هنری و ورزشی در سه سال اخیر، افزود: اعتقاد داریم توسعه فعالیت های فرهنگی و مذهبی موجب رشد شاخصهای فرهنگی میشود و توسعه فرهنگی را از زیربناهای توسعه اقتصادی میدانیم.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي با اشاره به اهمیت مقولات فرهنگی به خصوص در مباحث مذهبی و قرآنی در برنامه های اين سازمان گفت: منطقه آزاد انزلی در مهرماه سالجاری میزبان مسابقات قرآنی کشوری است.

مسرور با انتقاد از کمبود سرانه مطالعه عمومی در سطح کشور خواستار برنامه ریزی فرهنگی در خصوص افزایش سرانه مطالعه شد و گفت: باید نهضت کتابخوانی درکشور ایجاد شود و کتاب در سبد روزانه مردم وارد شود و تحقق این امر نیازمند برنامه ریزی بسیار مفصلی است.

وی با اظهار امیدواری نسبت به روزی که در آن در کنار تلفن همراه، در دست هر ایرانی یک کتاب وجود داشته باشد، افزود: سعادت هر جامعه ای بدون مطالعه کتاب دست یابی نیست، و این مهم با برنامه ها و فعالیت هایی که در حوزه زیرساختی در سطح کشور و استان در حال انجام می باشد، قابل دست یابی است.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي با قدردانی از تلاشهای مدیرکل کتابخانه های استان که موجب رشد فرهنگ کتابخوانی و توسعه زیرساخت ها فرهنگ مطالعه دراستان شده است گفت: حمایتهای مختلفی ازسوی این سازمان در خصوص توسعه فرهنگ مطالعه با پیگیری مدیرکل کتابخانه های گیلان انجام شده است که میتوان به راه اندازی اولین کتابخانه سیار درشمال کشور در منطقه آزاد انزلی و احداث و تجهیز کتابخانه های مختلف درسطح منطقه اشاره کرد و در ادامه این مسیر نیز از فعالیت های فرهنگی اثر بخش که موجبات افزایش شاخص های فرهنگی در منطقه و استان را در پی داشته باشد حمایت می کنیم.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star
2018-09-12T15:45:17+00:00

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

ثبت ديدگاه