برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

ارائه تسهيلات به سرمايه گذاران منطقه ويژه چهارمحال و بختیاری

خانه » اخبار مناطق آزاد تجاری » ارائه تسهيلات به سرمايه گذاران منطقه ويژه چهارمحال و بختیاری

ارائه تسهيلات به سرمايه گذاران منطقه ويژه چهارمحال و بختیاری

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری گفت: منطقه ویژه اقتصادی چشم اندازی روشن برای رونق استان چهارمحال و بختیاری و ارائه خدمات به سرمایه گذاران شامل آزمایشگاه، شرکت های تبلیغاتی و بازاریابی، سالن اجتماعات و شرکت های حمل و نقل است.

به گزارش فرينا، مسعود علیدوستی افزود: با توجه به پتانسیل های بالای استان چهارمحال و بختیاری در زمینه کشاورزی و فرآوری محصولات و نبود ضایعات به میزان زیاد و با توجه به تامین نیازهای امروزی بشر منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری می تواند محل مناسبی برای سرمایه گذاری با هدف بسته بندی و فراوری محصولات کشاورزی با رویکرد صادرات خارجی، تولیدی و تبدیلی جهت مصرف داخلی باشد.

علیدوستی گفت: زمینی با مساحتی بیش از هزار هکتار در جهت ساخت پروژه منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری در نظر گرفته شده که از لحاظ جغرافیایی و ارتباطی همچنین دسترسی به مسیرهای عمده ارتباطی جاده دو بانده ترانزیت شهرکرد-اصفهان و تهران، نزدیکی به فرودگاه و مجاورت خطوط راه آهن سراسری کشور حائز اهمیت است.

وی از خدمات قابل ارائه به سرمایه گذاران می توان به باسکول، آزمایشگاه، شرکت های تبلیغاتی و بازاریابی، سالن اجتماعات و شرکت های حمل و نقل اشاره کرد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری در خصوص مزیت ها و تسهیلات در اين منطقه ويژه افزود: واگذاری زمین به منظور ایجاد کاربردهای مختلف صنعتی و تجاری، اداری و خدماتی، صدور مجوزهای قانونی برای ساخت و ساز و تولید، تعمیر، تکمیل و تفکیک بسته بندی ها، واگذاری حق مالکیت حقیقی و حقوقی برای سرمایه گذاران ایرانی و خارجی، آزادی کامل، ورود و خروج سرمایه و سود ویژه و منافع حاصل فعالیت و اعطای سند مالکیت شش دانگ به سرمایه گذاران، ایجادتسهیلات جهت برقراری ارتباطات مخابراتی رادیویی وماهواره ای وامکان ایجاد شعب ارزی بانک ها به منظور ارائه تسهیلات لازم وگشایش اعتبارات بانکی واسنادی برای واردات به بازار منطقه ای واز همه مهمتر توجیه اقتصادی ایجاد سردخانه جهت نگهداری کالاهای سریع الفساد از جمله مزایای منطقه هستند.

علیدوستی افزود: در صورتی که پردازش و ایجاد ارزش افزوده کالای وارد شده به منطقه به مقداری باشد که منجر به تغییر تعرفه گمرکی این کالا گردد، محاسبه حقوق ورودی این کالاها برا واردات به کشورتنها معادل حقوق ورودی مواد اولیه و قطعات وارداتی به کار رفته در فرآیند تولید کالای فوق می باشد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبي گفت: کلیه کالاهایی که برای تولید و یا ارائه خدمات مورد نیاز از خارج از کشور به منطقه وارد می شود و در آن مصرف یا بکار گرفته می شود مشمول پرداخت حقوق و یا عوارض گمرکی نيستند ولی ارسال کالاهای مذکور از منطقه به سایر مناطق کشور تابع مقررات صادرات و واردات کشور خواهد شد. بنابراین کلیه ماشین آلات مورد نیاز واحدهای تولیدی مستقر در منطقه و قطعات مربوط به آنها تا مادامی که در منطقه مستقر باشند از اخذ مجوز و پرداخت حقوق ورودی گمرکی معاف هستند.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star
2018-09-12T15:37:06+00:00

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

ثبت ديدگاه