برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

استقرار نظام صلاحیت حرفه‌ای در شرکت‌های پیمانکاری پارس جنوبي

خانه » اخبار مناطق آزاد تجاری » استقرار نظام صلاحیت حرفه‌ای در شرکت‌های پیمانکاری پارس جنوبي

استقرار نظام صلاحیت حرفه‌ای در شرکت‌های پیمانکاری پارس جنوبي

مدیر منابع انسانی سازمان منطقه ویژه انرژي پارس گفت: نظام صلاحیت حرفه‌ای در شرکت‌های پیمانکاری منطقه ویژه پارس استقرار می‌یابد.

به گزارش فرينا، تیمور جدیداسلامی در نشست مسؤولان منابع انسانی سازمان منطقه ویژه پارس افزود: بنا بر تصمیمات مدیران ارشد وزارت نفت و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور همچنین تاکید مدیران عامل شرکت‌ها و کارفرمایان مستقر در منطقه ویژه و ضرورت‌های عملیاتی به منظور استقرار شایسته سالاری و افزایش بهره‌وری و البته پیشگیری از حوادث ناشی از کار، استقرار این نظام کاربردی ضرورت پیدا می‌کند.

جدیداسلامی به خواستگاه قانونی این آئین‌نامه اشاره کرد و گفت: پس از آنکه آئین‌نامه نظام صلاحیت حرفه‌ای در تاریخ 23/7/91 توسط هیات وزیران و بنا به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تصویب رسید، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس که شخصاً بر لزوم برقراری این نظام دانشی تاکید دارند، تفاهمنامه‌ای را با مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در این زمینه منعقد و به منظور کمک به ایجاد زیرساخت‌های آموزشی و پیشگیری از اختلال در برنامه‌ها، روند اجرا به صورت تدریجی پیش خواهد رفت و مطابق پیش‌بینی‌ها چنانچه برنامه‌های این طرح به خوبی اجرا شود، در مدت 5 سال پرسنل پیمانکاران شاغل در منطقه ویژه دارای گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای می‌شوند.

 وي افزود: موارد چهارگانه آیین‌نامه نظام صلاحیت حرفه‌ای شامل نظام مهارت و فناوری، صلاحیت حرفه‌ای، نظام صلاحیت حرفه‌ای و استاندارد سطوح صلاحیت حرفه‌ای است.

مدیر منابع انسانی سازمان منطقه ویژه انرژي پارس گفت: از میان دستگاه‌های اجرایی مستقر در منطقه ویژه بطور موکد شورایعالی آموزش منطقه ویژه پارس به عنوان عالی‌ترین مرجع سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری در نظام صلاحیت حرفه‌ای منطقه ویژه خواهد بود.

جدیداسلامی به هدف‌های مهم تعقیبی این طرح نیز اشاره داشت و افزود: رسمیت‌بخشی به انواع صلاحیت‌های حرفه‌ای در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی، استانداردسازی فرایندهای مرتبط با ارزیابی گواهینامه‌های آموزشی، مدارک تحصیلی و تجربیات مستند برای احراز صلاحیت حرفه‌ای و بهبود مستمر اثربخشی بین نظام شرایط احراز اشتغال، نظام آموزش نظری و نظام آموزش مهارت و فناوری از جمله این اهداف خواهند بود.

وی گفت: پیمانکاران و شرکت‌های داخلی و بین‌المللی به منظور فعالیت در پروژه‌های جمهوری اسلامی ایران باید گواهینامه سطح صلاحیت نیروی کار خود را به تائید سازمان منطقه ویژه انرژي پارس برسانند، همچنین مجری صلاحیت حرفه‌ای در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس واحد آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی و سازمان فنی و حرفه استان بوشهر است.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star
2018-09-12T15:38:32+00:00

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

ثبت ديدگاه