برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

رفع تصرف افزون بر 127 هکتار اراضی ملی جزیره قشم

خانه » اخبار مناطق آزاد تجاری » رفع تصرف افزون بر 127 هکتار اراضی ملی جزیره قشم

رفع تصرف افزون بر 127 هکتار اراضی ملی جزیره قشم

مدیر کنترل و نظارت سازمان منطقه آزاد قشم گفت: افزون بر 127 هکتار از اراضی ملی جزیره به ارزش تقریبی 87 میلیارد و 261 میلیون و 800 هزار ریال در سه ماهه نخست امسال رفع تصرف شده است.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، صابر قهرمانی افزود: از ابتدای امسال تاکنون 680 پرونده زمین خواری به این مدیریت ارجاع و از این تعداد 438 پرونده توسط کارشناسان خبره این سازمان رسیدگی شده است.
وی با بیان اینکه در این مدت 389 فقره تصرف غیرمجاز اراضی ملی شناسایی و برای متخلفان اخطاریه صادر شده است، گفت: 18 پرونده نیز در حوزه برداشت غیرمجاز از معادن جزیره بررسی شده است که در نهایت مانع از ادامه فعالیت سودجویان شدیم.

قهرمانی از تکمیل 550 فقره پرونده زمین خواری در این مدیریت خبر داد و اضافه کرد: در مدت یاد شده 74 فقره احکام قضایی برای رفع تصرف اراضی ملی دریافت کرده ایم و این روند تا تکمیل پرونده های در دست بررسی ادامه می یابد.
مدیر کنترل و نظارت سازمان منطقه آزاد قشم با تقدیر از عملکرد ائمه جمعه اهل سنت و شیعه جزیره قشم در زمینه فرهنگ سازی به ویژه در حوزه مبارزه با زمین خواری، اظهار کرد: بی شک تبیین این رویکرد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و دستاورد آن افزایش قانون مداری در جامعه و حرکت در مسیری است که به کاهش جرایم در حوزه زمین خواری منجر می شود.

قهرمانی نقش دستگاه قضایی و نیروی انتظامی را در پیشبرد فرایند مبارزه با زمین خواری در قشم قابل تقدیر دانست و ادامه داد: در این جزیره شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاری ها نیز به دلیل ریشه های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی مردم قشم، نقش موثری در مبارزه با زمین خواری ایفا می کنند و باید از این ظرفیت برای اجرای سیاست های مبارزه با این پدیده بهره برد.

مدیر کنترل و نظارت سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه تمام اقدامات این مدیریت با هماهنگی کامل دستگاه های قضایی و انتظامی و در چارچوب قوانین صورت می گیرد، گفت: رهبر معظم انقلاب بارها بر موضوع مبارزه با زمین خواری تاکید و آن را راهبردی برای تامین منافع کشور و مردم اعلام کرده اند.
قهرمانی اضافه کرد: در همین چارچوب دادستان سابق کل کشور نیز در اسفند سال گذشته در سفر به جزیره قشم، بر این موضوع تاکید و عملکرد سازمان منطقه آزاد قشم را در این حوزه مثبت ارزیابی کرده است.

وی ادامه داد: تمام اقدامات سازمان منطقه آزاد قشم در این حوزه بر اساس تکلیف قانونی صورت می گیرد و دادستان کل کشور و دادستان شهرستان روند مبارزه با پدیده زمین خواری را به صورت مستمر پیگیری می کنند.

قهرمانی با بیان اینکه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز بارها بر جدیت در این حوزه تاکید کرده است، گفت: بر اساس دستورات صادر شده از طرف وی، رویکرد مبارزه با زمین خواری در جزیره قشم تقویت و با شدت بیشتری پیگیری می شود.

وی با تاکید بر اینکه اراضی ملی حق مردم، دولت و آیندگان این مرز و بوم است و عده ای سودجو نمی توانند با ایجاد جو ناسالم به اهداف منفعت طلبانه خود در این جزیره دست بیابند، گفت: سازمان منطقه آزاد قشم با همکاری دستگاه قضایی تمام قد در برابر افراد سودجو می ایستد.

وی رویکرد اصلی سازمان منطقه آزاد قشم را مبارزه با زمین خواران حرفه ای و بزرگ اعلام و اضافه کرد: از طرف دیگر ساخت و سازهای کوچک در مناطق روستایی نیز باید با کسب مجوز از مراجع قانونی صورت گیرد تا در آینده شاهد بروز مشکل در این زمینه نباشیم.

قهرمانی با بیان اینکه در مواردی شهرداری ها اقدام به صدور مجوزهای ساخت و ساز کرده اند که مشکلات قانونی به همراه داشته است، گفت: این اقدامات شهرداری در شرایطی صورت می گیرد که یگانه مرجع قانونی صدور اینگونه مجوزها، سازمان منطقه آزاد قشم است و باید چارچوب های قانونی رعایت شود.

به گفته مدیر کنترل و نظارت سازمان منطقه آزاد قشم، سال گذشته هفت میلیون و 849 هزار و 770 مترمربع از اراضی ملی قشم در قالب 184 پرونده به ارزش افزون بر 716 میلیارد و 541 میلیون و 720 هزار ریال، رفع تصرف شده است.

جزیره قشم با حدود 117 هزار نفر جمعیت و یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت، شامل 135 کیلومتر طول و عرض متوسط 14 کیلومتر، در فاصله 20 کیلومتری جنوب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و به تنهایی از 22 کشور جهان بزرگتر است.

 

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star
2018-09-12T16:07:16+00:00

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

ثبت ديدگاه