برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید|sabtefarda@gmail.com

تكميل فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی

خانه » اخبار مناطق آزاد تجاری » تكميل فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی

تكميل فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی

طرح توسعه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی از ۲۵ خردادماه ۱۳۸۹بر اساس الحاقیه شماره یک قرارداد پروژه آغاز شده بود و امروز ۱۵ حلقه چاه این بخش از پروژه پارس جنوبی به طور کامل آماده است و هفت حلقه نیز در مرحله تکمیل قرار دارد.

به گزارش فرينا، طرح توسعه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی با به ‌کارگیری پیمانکاران و سازندگان داخلی و به صورت EPC اجرا شده است. محل اجرای این فاز در خلیج‌فارس و سایت شماره یک منطقه‌ویژه اقتصادی پارس واقع در بندرعسلویه است. ساخت و نصب 2 سکوی سرچاهی مجهز به تسهیلات جداسازی آب، سرویس های جانبی، پل ارتباطی و سکوی مشعل حفر 22 حلقه چاه تولیدی،  نصب دو رشته لوله دریایی 32 اینچ و دو رشته لوله 5/4 اینچ انتقال گلایکول جمعاً به طول تقریبی 212 کیلومتر و احداث پالایشگاه مستقل تصفیه گاز در منطقه ویژه اقتصادی پارس سایت یک در حوالی بندرعسلویه واقع در استان بوشهر تامین برق از نیروگاه مشترک طرح‌ها و تاسیسات زیربنایی موردنیاز اقداماتی بوده است که برای توسعه این طرح انجام شده است.
بنابراین گزارش، اجرای این طرح در 9 خردادماه 1388 به شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت واگذارشد و از 25 خردادماه 1389بر اساس الحاقیه شماره یک قرارداد پروژه آغاز شد بود و امروز 15 حلقه چاه این بخش از پروژه پارس جنوبی به طور کامل آماده است و هفت حلقه نیز در مرحله تکمیل قرار دارد. این عملیات در فازهای 20 و 21، پس از گذشت سه سال با حفاری نزدیک به 92 هزار متر سرانجام به پایان رسید.
این گزارش می افزاید: ایرنا در این زمینه نوشته است: “کارشناسان این پروژه اعلام کرده اند هفته پایانی تیرماه در فاز 21 و شهریورماه 95 در فاز 20 عملیات مشبک کاری، اسیدزنی و تمیزکاری (Completion B) چاه های باقیمانده به پایان می رسد. در چند روز گذشته علیرضا عبادی، سرپرست طرح توسعه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی، از آمادگی واحد لخته گیر این پالایشگاه برای دریافت گاز در شهریورماه امسال خبر داده بود. بهزاد محمدی، مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC)، نیز پیش از این اعلام کرده بود پروژه فازهای 20 و 21 امسال وارد مدار می شود.”
یادآور می شود: طرح توسعه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی از طرح های اولویت دار شرکت ملی نفت ایران است که اجرای آن در هر دو بخش خشکی و دریا برعهده شرکت اویک قرار دارد. با تکمیل این پروژه، روزانه 50 میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز پارس جنوبی افزوده می شود. بر اساس وعده شرکت ملی نفت قرار است که امسال پنج فاز پارس جنوبی راه اندازی شده و تولید گاز از آنها آغاز شود؛ پیش بینی می شود با راه اندازی فازهای17 ،18، 19، 20 و 21 میزان تولید گاز کشور روزانه نزدیک به یکصد میلیون متر مکعب دیگر افزایش یابد. در سال های گذشته با بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی، میزان تولید گاز کشور افزایش قابل توجهی یافت؛ به گونه ای که پارسال رکورد تولید روزانه 730 میلیون مترمکعب گاز نیز به ثبت رسید.

خلاصه
تاریخ بازبینی
نام آیتم
کیفیت
امتیاز آیتم
51star1star1star1star1star
2018-09-12T16:12:23+00:00

در مورد نویسنده:

مشاور حقوقی 32
من کارشناس حقوقی ثبت فردا هستم. خوشحال می شوم سوالات شما را از طریق وب سایت و یا شماره تماس 43933 021 پاسخ بدهم.

ثبت ديدگاه